Kommunikatsioonibüroo Powerhouse omanik Janek Mäggi märkis tänasel Äripäeva palgafoorumil, et palk on alati ebaõiglane.
„Iga töötasu on ebaõiglane. Keegi saab minu tööst kasu. Kas Bangladeshis on meiega võrreldes töötasu ebaõiglane - nad ju elavad ära,“ arutles Mäggi. Ta lisas, et ükski tööandja ei taha maksta rohkem kui viimane piir.
Mäggi leiab, et kui 70% Eesti majandusest on teenused, mille hinnad on madalad, tuleks palkade tõstmiseks tõsta teenuste hindu.
„Kui kõik nõuavad palka juurde, siis tuleb pood kinni panna. Alati on turul keegi, kes tahaks seda tööd sama raha eest teha. Kaheksa miljardi eurose käibega ettevõttele (Eesti Vabariik - toim.) leiti juht kolme tunniga,“ nentis ta.
Mäggi tõi näite, et kui Viljandis suleti 150 töötajaga tikuvabrik ja koliti Indiasse, sai seal 150 inimese asemel tööd 10 000. Vahel tähendab efektiivsus rohkem töökohti.
„Alati on olemas keegi, kes tahaks seda tööd teha,“ ütles Mäggi.
Seotud lood
1Partner Kinnisvarabüroo juht ja omanik Martin Vahter rääkis Äripäeva Palgafoorumil, et tulemuspalk ei ole ettevõtjale sugugi nii lihtne kui arvata võiks.
Fujitsu Estonia tarkvara osakonna juht Marek Sokk rääkis tänasel Äripäeva palgafoorumil, et palgasurve ei ole firmale oht, ent lisaks palgale tuleb tööandjal jälgida, et töötajal oleks piisavalt väljakutseid ning arenguvõimalusi.
Saajose juhatuse esimees Jaan Allem rääkis täna Äripäeva Palgafoorumil, et palgatõusu võimaldamiseks peab ettevõte kogu aeg muutuma, ja muutus peab algama juhist.
Värskes Äripäeva eriväljandes palgamaksjate TOPis on reastatud 535 Eesti kõige kõrgemat töötasu maksvad ettevõtted.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.