Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
USA kongresmen: bitcoinil ei tohiks olla ühtegi piirangut
Küsimuste ja vastuste veebilehel Quora kirjutas vabariiklaste endine presidendikandidaat ja USA kongresmen Ron Paul, et virtuaalraha bitcoin pole päris raha, kuid see peaks olema täiesti legaalne.
"Kuigi ma isiklikult ei usu, et bitcoin on päris raha, peaks see olema täiesti legaalne ja sellel ei peaks olema ühtegi piirangut ega maksu," kirjutas Paul, kes kirjeldas krüptovaluutat kui sissejuhatust konkurentsiks dollarile. Ta märkis, et see võib parandada USA rahandussüsteemi.
"Tänapäeval on meil kohutav rahandussüsteem. Meil on valitsus, mis sihilikult võltsib ja alandab valuuta väärtust ja ma usun, et alternatiiv oleks selle konkurents. See tähendab, et tuleks lubada kõik, mis tahavad USA dollarit välja vahetada," lisas ta.
Bitcoini start-upi Xapo juht Wences Casares ütles Wall Street Journalile, et tema arvates võib ühe aastakümnega krüptoraha hind tõusta 1 miljoni dollarini.
USA valitsus kohtleb bitcoini maksustamise mõttes kinnisvarana, kehtestades sellele reeglid, mida kasutatakse ka aktsiate ja bartertehingute maksustamisel, vahendab Bloomberg USA maksuametit IRS.
Virtuaalraha bitcoin ümber käiv diskussioon näitab, kui väga on rahandusse uusi ideid vaja, leiab idufirma TransferWise juht ja Äripäeva aasta ärimees 2013 Taavet Hinrikus.
USA presidendivalimiste tagajärjel võivad käesoleva aasta viimased kuud osutudaaktsiaturgudel investoritele muutlikuks. Freedom24 analüütikud hindavad, kuidas võiksKamala Harrise võit ja tema administratsiooni otsused puhta energia-, regulatiivsejärelevalve-, eluasemetoetuste- ja kanepitööstuse osas mõjutada aktsiaturge.