Maksuamet avastas, et Eestis tegutsevad tuntuimad tankistid Popa Kornelia ja Yalniz Asiri isikute allkirjaõigsust kinnitanud notar on surnud, Popa Kornelia maksuvõlg on 2,3 miljonit eurot.
Kaks aastat tagasi Pealtnägija huviorbiiti sattunud variisikud Popa kornelia ja Yalniz Asir on juhtorganisse seatud võltsitud volikirja alusel. 2012 aasta Pealtnägija loos selgitati, et Panama firma Transatlantic on Eestis kokku ostnud ligi 160 ettevõtet ja rumeenlanna Popa ning türklane Yalniz on kumbki umbes 70 firma juhatuses. Pealtnägija viitas, et nn eurotankistid on juhatusse sättinud tuntud likvideerija Raul Pint.
Pettuse avastas maksu- ja tolliamet, mille ametnikud tegid Vene Föderatsiooni Notarite Kojale päringu uurimaks, kas notarile esitatud andmed on õiged. Vene Föderatsiooni Notarite Koja vastusest selgus, et isikute allkirjaõigsust kinnitanud notar on surnud.
Popa Kornelia ja Yalniz Asiri äriühingute kogu maksuvõlg oli 2,3 mil eurot. Popa Kornelia oli perioodil 2010. a märts kuni 2013. a september kokku 119 äriühingu juhatuse liige.
Info põhjal algatati registriosakondades järelvalvemenetlused ning lõpetati edaspidised registreerimised.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tuntud ja kogenud firmadematja Raul Pint võrdleb oma tööd prügi koristamisega: kogume ja utiliseerime juriidilisi isikuid ehk siis ettevõtlusprügi, mida enam kellelegi vaja ei ole.
Variisikud ja libalikvideerijad, kes tekitavad Eesti riigi ja ettevõtjate rahakotti augu, eelistavad pabereid vormistada ühtede ja samade notarite juures. Äripäev koostas tankistide lemmiknotarite edetabeli.
Firmade likvideerija nentis, et mõistab oma tegevuse negatiivset külge, ent soovib aidata neid, kes tõesti on hätta jäänud. Maksuameti jõudlus tankistide püüdmisel on aga tema hinnangul väike.
Äripäev selgitas välja, kuidas tülikast võlgadega firmast likvideerija abil vabanetakse.
Globaalses rahanduses toimuvad suured muutused ning Saudi Araabia on üks riike, mille suund on muutumas. Riik teeb suuri investeeringuid mineraalide kaevandamiseks, tugevdab sidemeid Hiinaga ning loob uusi strateegiaid kaubanduses. Toorainetest võib olla kujunemas uue finantskorra vundament, kirjutab Alex Deluce portaalis The Gold Telegraph.