Riik saab eksisteerida ka n-ö pilvepiirilt ning tänu erinevatele andmebaasidele pilves ja ka e-kodakondsusele saaks Eesti majandust elavdada, ütles majandusministeeriumi IT asekantsler Taavi Kotka.
„Kõigi ettevõtete eesmärk on hetkel vabaneda paberist, ka valitsused mõtlevad paberist loobumisele. Paber on eelmisest sajandist. Aga, mis saab siis, kui kõik on digitaalne?” rääkis Kotka EASi seminaril. Ta märkis, et sel juhul kerkivad esile turvalisuse probleemid.
Kotka sõnul on Eestil viimaste südmuste valguses olnud olukord, et valitsus ei suuda ühtäkki konrollida andmete registreeringuid. “Sellega tuleb veel tööd teha. Me peame liikume dataga üle piiride. Me juba teemegi seda mitmeid aastaid,” rääkis Kotka, kelle hinnangul võiks luua piiriülese andmete andmebaasi, millel oleks erinevaid pilve-keskuseid.
Kui Eesti riigil oleks selline süsteem, kus valitsus oleks digitaliseeritud, siis saaks meie valitsus tööd teha olenemata asukohast. Kõik saaksid Kotka sõnul nii tegutseda.
“Selline lahendus võimaldab riigi n-ö oma territooriumist eraldada. Sa käitud nagu eesti kodanik, kuigi sa elad Silicon Valleys või mujal,” rääkis Kotka.
Kui riik tegutseb n-ö pilve peal, siis saab ta sealt pakkuda ka üle kogu maailma erinevaid teenuseid, see jällegi elavdaks Kotka hinnangul ka majandust. Sest klientide ja kodanike arvu kasvatades saab kasvatada ka majandust.
“Inimesed, kes siin ei ela, aga tahaksid, saaksid e-kodakondsuse kaudu olla Eestiga seotud. See looks võimalusi ka ettevõtluse arenemisele, majanduskeskkonna arendustele,” lisas Kotka.
Seotud lood
Majandusministeeriumi IT asekantsler Taavi Kotka rääkis tänasel Suur-Eesti konverentsil e-lahendustest kui Eesti võimalustest maailmas läbi lüüa ning rõhutas, et Eesti võiks mahtuda taskusse, nii et selle saaks igal ajal kaasa võtta, ning me ei peaks kinni olema territoriaalsetes piirides.
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) IKT asekantsler Taavi Kotka ütles eilsel Äripäeva strateegilise IT juhtimise seminaril, et riigiasutused peavad hakkama tõsisemalt mõtlema IT-strateegia juurutamisele.
Taavi Kotka nimetas täna kuus sammu, millega saab Eesti silmapaistva e-riigi mainet hoida.
Tundlikke kliendiandmeid omavad advokaadibürood on küberkurjategijate pidevas huviorbiidis, mistõttu nõuab advokatuur, et küberturvalisus oleks tagatud kõrgeimal tasemel. Et nõuded saaksid täidetud ka päriselt ning ka töötajate teadlikkus tõstetud, on mõistlik kaasata oma ala spetsialistid, usub advokaadibüroo TARK juhtivpartner Tanel Tark.
Enimloetud
5
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Hetkel kuum
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Tagasi Äripäeva esilehele