Vastuseks Hiina väitele nagu kujutaks iPhone ohtu Hiina riigi julgeolekule, teatas Apple, et see väide on alusetu.
Eelmisel nädalal teatas Hiina riigimeedia, et menukas iPhone suudab kasutaja asukoha kindlaks määrata ning on seetõttu ohuks riigi julgeolekule. Apple’i teatel ei ole nad kunagi ühegi valitsusagentuuriga koostööd teinud ega lubanud kellelgi teisel enda serveritele juurdepääsu, kirjutas Marketwatch.
Hiina riigimeedia CCTV kritiseeris iPhone’i rakendust, mis võimaldab nutitelefoni kasutaja asukoha kindlaks määrata.
„Kasutaja saab valida, kas iPhone arvutab tema asukoha välja või mitte,” teatas Apple ning lisas, et tänab CCTV püüdlusi aitamaks harida inimesi väga tähtsal teemal.
Varem on Hiina süüdistanud USA valitsuse heaks luuramises Microsofti, Google’it ja Facebooki.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Apple teatas teisipäeval, et nende möödunud kvartali kasum kasvas tänu tugevale iPhone'i nõudlusele. Mõnevõrra tegi tulemustele karuteene aga iPadi müük.
Kui lääs avaldab üha rohkem Venemaale ja Vladimir Putinile Ida-Ukraina lennukatastroofi pärast survet, siis ida reageerib teisiti.
Hiina eesmärgiks on tõsta elektriautode osakaalu valitsuse ametisõidukite hulgas 2016. aastaks 30 protsendini. Sellega loodab valitsus vähendada saastet ning energia kasutamist.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.