Kui lääs avaldab üha rohkem Venemaale ja Vladimir Putinile Ida-Ukraina lennukatastroofi pärast survet, siis ida reageerib teisiti.
Nädalavahetusest alates on Hiina olnud kriitiline lääneriikide, eriti USA, lähenemise suhtes. Hiina meedia sõnul näidatakse liiga kiiresti näpuga Venemaa poole, süüdistades neid Ukraina konflikti ägenemises ning separatistide toetamises, vahendab CNBC.
Hiina riiklik uudisteagentuur Xinhua on kutsunud USA ja Austraalia ametnike reaktsioone „läbimõtlematuks“ ning viitavad asjaolule, et lennuki allalaskmise uurimine alles algab. Hiinlaste väitel on vaja teha koostööd „leidmaks süüdlasi, kui neid üldse on“. Kommunistliku partei poolt rahastatud Hiina ajaleht The Global Times kirjutas esmaspäeval: „Lääne meedia ennatlikud järeldused ei põhine faktidel ja loogikal.“
Kommentaarid näitavad selgelt, et Hiinal ja Venemaal on järjest rohkem ühiseid huve. Mõlema suhted lääneriikidega on pingelised ning neid süüdistatakse agressiivses välispoliitikas, mis destabiliseerib lähedalolevaid regioone – Venemaa Ukrainas ja Hiina Lõuna-Hiina meres.
Samas vajavad mõlemad majanduslikku ja poliitilist tuge – see on põhjus, miks üksteise geopoliitilisi samme ei kritiseerita.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Aasia börsid kauplesid täna rohelises, kuna geopoliitilised pinged Ida-Ukrainas ja Gaza sektoris näitasid mõningaid leevenemise märke.
Hiina eesmärgiks on tõsta elektriautode osakaalu valitsuse ametisõidukite hulgas 2016. aastaks 30 protsendini. Sellega loodab valitsus vähendada saastet ning energia kasutamist.
Vastuseks Hiina väitele nagu kujutaks iPhone ohtu Hiina riigi julgeolekule, teatas Apple, et see väide on alusetu.
BRICS riigid ehk Venemaa, Hiina, India, Brasiilia ja Lõuna-Aafrika Vabariik otsustasid luua alternatiivi nii Maailmapangale kui ka Rahvusvahelisele Valuutafondile.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.