Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Sanktsiooni-pannkook iga päev
Kirjanik ja ettevõtja Armin Kõomägi leidis, et kuna sanktsioonid on poliitiline otsus, siis lasub riigil moraalne kohustus aidata oma hädas ettevõtjaid.
„Tegelikult mitte ainult riik ei peaks toetama, me kõik peaksime omi ettevõtteid toetama. Riik olemegi ju meie,“ lausus Kõomägi. Ta lisas, et kui riigile on tema ettevõtted olulised, kannab ta oma ettevõtete eest ka hoolt.
Naljaga pooleks lausus Kõomägi, et näiteks võiksid eestlased iga päev süüa nii-öelda sanktsioonipannkooke, mille kõik koostisosad on toodetud Eestis. „Ja peale paneme Eesti metsadest korjatud marjadest keedetud moosi,“ lisas ta. Kõomägi ütles, et me ise saame väga palju ära teha, et meie ettevõtete käekäik paremaks läheks.
Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlusel pälvis žürii ühehäälsel otsusel esikoha tuntud ettevõtja ja investor Armin Kõomägi käsikiri "Lui Vutoon". Kõomägi loodab avaldada võistluse võitnud teose juulikuu jooksul.
Üks hädaabi variant võiks olla müüa põllumajandustooteid läbi Türgi Venemaale, kuid seda, mida nüüd teha, tuleks küsida eelkõige nende käest, kes olid tugevad sanktsioonide pooldajad, kuid täna on nad vait, ütles Standardi suuromanik Enn Veskimägi.
Ettevõtja Jaanus Marrandi ütles, et Venemaa sanktsioonide käes ägavaid Eesti ettevõtteid tuleb kindlasti abistada. Meetoditena tõi ta välja Euroopa Liidu toetusrahade ümbermängimise ning võimalikud laenude maksepuhkused.
5. novembri USA presidendivalimiste tagajärjel võivad käesoleva aasta viimased kuud osutuda investoritele muutlikuks. Freedom24 analüütikud hindavad, kuidas võiks Donaldi Trumpi võit mõjutada aktsiaturge kaubandus-, energia-, kaitse- ja tehnoloogiasektorites.