Kirjanik ja ettevõtja Armin Kõomägi leidis, et kuna sanktsioonid on poliitiline otsus, siis lasub riigil moraalne kohustus aidata oma hädas ettevõtjaid.
„Tegelikult mitte ainult riik ei peaks toetama, me kõik peaksime omi ettevõtteid toetama. Riik olemegi ju meie,“ lausus Kõomägi. Ta lisas, et kui riigile on tema ettevõtted olulised, kannab ta oma ettevõtete eest ka hoolt.
Naljaga pooleks lausus Kõomägi, et näiteks võiksid eestlased iga päev süüa nii-öelda sanktsioonipannkooke, mille kõik koostisosad on toodetud Eestis. „Ja peale paneme Eesti metsadest korjatud marjadest keedetud moosi,“ lisas ta. Kõomägi ütles, et me ise saame väga palju ära teha, et meie ettevõtete käekäik paremaks läheks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlusel pälvis žürii ühehäälsel otsusel esikoha tuntud ettevõtja ja investor Armin Kõomägi käsikiri "Lui Vutoon". Kõomägi loodab avaldada võistluse võitnud teose juulikuu jooksul.
Üks hädaabi variant võiks olla müüa põllumajandustooteid läbi Türgi Venemaale, kuid seda, mida nüüd teha, tuleks küsida eelkõige nende käest, kes olid tugevad sanktsioonide pooldajad, kuid täna on nad vait, ütles Standardi suuromanik Enn Veskimägi.
Ettevõtja Jaanus Marrandi ütles, et Venemaa sanktsioonide käes ägavaid Eesti ettevõtteid tuleb kindlasti abistada. Meetoditena tõi ta välja Euroopa Liidu toetusrahade ümbermängimise ning võimalikud laenude maksepuhkused.
ASi Hiiu Kalur juhatuse liige Urmas Reimann ütles, et iga ettevõte peab sanktsioonidega eeskätt ise hakkama saama.
Varahaldur ja majandusekspert Peeter Koppel leiab, et praegune majanduskeskkond on suhteliselt kesine, kuid me pole selles lõpuni ise süüdi.