Üks hädaabi variant võiks olla müüa põllumajandustooteid läbi Türgi Venemaale, kuid seda, mida nüüd teha, tuleks küsida eelkõige nende käest, kes olid tugevad sanktsioonide pooldajad, kuid täna on nad vait, ütles Standardi suuromanik Enn Veskimägi.
„Muidugi oleks hea, kui riik saaks õla alla panna, aga kust see raha võetakse? Mina ei kujuta tegelikult ette, sest see pole ju üldse väike summa. Riik on lubanud, et minnakse uutele turgudele, see on isegi reaalsem variant kui raha leidmine. Selleks laenu ei võeta, selles olen ma veendunud,“ sõnas Veskimägi.
Veskimägi märkis, et Venemaaga on väga hea äri ajada, sest Venemaa maksab üldjuhul ette. Sestap pole ka ime, et paljudel tootjatel oli väga suur osa ekspordist panustatud ühele turule. „Keegi pole ju praegu kokku liitnud, kui suur on kahju, me teame ainult seda, et toiduainetööstus on täna lihtsalt raskes seisus,“ lisas ta.
„Eks esimene asi on üritada leida teisi turge ja muid teid ekspordiks. Variant on müüa põllumajandussaadusi näiteks läbi Türgi Venemaale. Kuid peamine küsimus on selles, miks vaikivad nüüd need, kes olid oma arvamusartiklites tugevad sanktsioonide pooldajad?" küsis Veskimägi.
"Need samad inimesed – kes ütlesid, et sanktsioone tuleks veelgi rangemalt võtta, kui oli kolmanda laine sanktsioonide rakendamine – peaksid nüüd ütlema, mida tuleks teha selle kaubaga, mis laos seisab?“ lausus Veskimägi.
Seotud lood
Kirjanik ja ettevõtja Armin Kõomägi leidis, et kuna sanktsioonid on poliitiline otsus, siis lasub riigil moraalne kohustus aidata oma hädas ettevõtjaid.
Estover OÜ juhatuse liige Ago Teder rääkis, et neid tabas Vene turust ilma jäämine kaheksa kuu eest ning mingisuguseid lisamuutusi tänased Venemaa sanktsioonid neile kaasa ei toonud.
ASi Hiiu Kalur juhatuse liige Urmas Reimann ütles, et iga ettevõte peab sanktsioonidega eeskätt ise hakkama saama.
Sanktsioonide teema on utreeritud ja pigem tuleks mõelda suures plaanis, leidis Krimelte üks omanikest Jaan Puusaag.
Kui majandusnäitajad langevad, tõuseb vajadus turvateenuste järele, sest kuritegevus hoogustub. G4Si juhatuse esimees Priit Sarapuu ütles, et enim toimub kuritegusid just mehitamata valvega väliobjektidel, kus pimeda aja saabudes on kurjategijatel mugav tegutseda.
Enimloetud
5
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Hetkel kuum
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Tagasi Äripäeva esilehele