Uus uuring näitab, et umbes kolmandikul (36%) USA elanikest pole pensionieaks sentigi sääste – põhjuseks tuuakse elukallidust ja igapäevaseid suuri kulutusi, vahendas USA Today.
Pensionisäästud puuduvad täielikult 14 protsendil üle 65aastastest inimestest.50-64aastaste seas on sama protsent 26, 30-49aastaste seas 33 ja 18-29aastaste seas lausa 69 protsenti. Protsendid viitavad asjaolule, et inimesed hakkavad säästmisega liialt hilja tegelema.
„Need numbrid on väga murettekitavad, sest pensionisäästude kogumise kohustus lasub üha rohkem isikutel endil,“ ütles finantsanalüütik Greg McBride firmast Bankrate.com. „Vahet pole, kui vana sa oled – parim aeg pensioniks säästma hakata on kohe praegu. Võti edukaks säästmiseks on alustada seda võimalikult vara ning säästa võimalikult palju.“
Ka teised hiljuti ilmunud uuringud kinnitavad, et kuldseteks aastateks ei säästeta piisavalt raha. Umbes 36 protsendil töötajatest on pensionieas kasutatavate säästudena vähem kui 1000 dollarit. 60 protsendil on vähem kui 25 000 dollarit, selgub mittetulundusühingu Employee Benefit Research Institute’i ja Greenwald and Associatesi uuringust.
Oma mahajäämust säästmisel pensionieaks mõistavad paljud inimesed, andes kaheks peamiseks põhjuseks elukalliduse ja igapäevased kulutused, ütles instituudi uuringute direktor Jack VanDerhei.
Seotud lood
50 riiki hõlmava pensioni jätkusuutlikkuse indeksi (PSI) pingereas on Eesti pensionisüsteemi 11. kohal, selgus globaalse finantsteenuseid pakkuva ettevõtte Allianz uuringust.
IRLi volikogu esimees Helir-Valdor Seeder kirjutab Postimehes, et tema hinnangul on otsetoetused pankadele ehk pensioni teise samba maksed riigieelarvest ja töötajate taskust ligikaudu 400 miljonit eurot aastas on üks taasiseseisvunud Eesti suuremaid rumalusi.
Miljonäridel pole tõesti kogumispensioni vaja, aga kõik ei ole miljonärid, kirjutab pensionisüsteemi loojaid Eiki Nestor.
Kawe Kapitali partneri Kristjan Hänni toob välja kaks peamist põhjust, miks oleks mõistlik lisada sambale fondidele personaalse pensionikonto võimalus.
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi
Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.
Enimloetud
5
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Viimased uudised
Lisatud analüütikute kommentaarid!
Õigusruum ja ärikultuur riigis on euroopalik
Hetkel kuum
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Tagasi Äripäeva esilehele