Kui praamihankel tehtud protseduuriline viga kinnitust leiab, saab seda parima tulemuse nimel parandada, teatas rahandusminister Jürgen Ligi.
- Rahandusminister Jürgen Ligi. Foto: Andres Haabu
„Rahandusministri, maksumaksja ja kodanikuna oleks mul väga kahju, kui ühendus peaks sellest lõpuks kallimaks minema, aga praegu ju pole veel ka järelevalve lõppenud ning kui protseduuriline viga kinnitust leiab, saab parima tulemuse nimel viga parandada,“ teatas Ligi.
Äripäev küsis ministrilt, kas ees võib seista kohtuvaidlus. „On palju parem, kui oma korrektuuride peale mõtleb riik, mitte kellegi advokaadid ja kohus,“ vastas ta.
Ligi ei soovinud teemat põhjalikumalt kommenteerida: „Pean laskma detaile siiski audiitoritel kommenteerida, see on nende analüüs ja järelevalve on sõltumatu.“
Rahandusministeerium algatas järelevalvemenetluse majandusministeeriumi korraldatud väljakuulutamiseta hankemenetluse üle, millega otsiti Rohuküla-Heltermaa ja Kuivastu-Virtsu parvlaevaliinidele vedajat. Eile anti välja menetluse otsuse projekt.
Rahandusministeerium on ärakuulamisõiguse tagamiseks edastanud MKM-le ning pakkujatele (OÜ Väinamere Liinid ning ühispakkujad TS Laevad OÜ ja OÜ TS Shipping) hankemenetluse kehtetuks tunnistamise otsuse projekti, eesmärgiga anda võimalus põhjenduste esitamiseks. Lõplik otsustus selgub majandusministeeriumi lisaselgituste järel.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Majandusminister Urve Palol on suur šanss minna ajalukku praamikuningas Vjatšeslav Leedo nn alistajana ehk teha ära see, mida ei suutnud tema eellased Meelis Atonen ja Juhan Parts: lõpetada ühe erafirma kulukas kosutamine riigi rinnal, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Praamihangete ümber toimuv jagelemine jätab riigist mulje, nagu oleks tegemist röövlisaaki jagavate sõgedate kambaga, mille liikmed ei põlga suurema tüki saamise nimel kaaslasi maha lüüa, kirjutab arvamustoimetaja Vilja Kiisler.
Rahandusministeerium taotleb majandusministeeriumi (MKM) parvlaevade hankemenetluse kehtetuks tunnistamist ja ootab lisaselgitusi. Alles seejärel selgub hanke lõplik otsus.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.