Väikeinvestor Elmo Somelar leiab, et Tallinki aktsiate ost näitab rohelist tuld ka neile, kes ei ole siiani laevafirma aktsiaid soetanud.
- "Sisendab kindlust ja näitab, et ettevõtte vastu on huvi," kommenteeris väikeinvestor Elmo Somelar Tallinki aktsiate ostu. Foto: Eiko Kink
“Ilmselt varem kokku lepitud tehing – hind oli ka varem paigas. Suur tehing ja õiglane hind,” rääkis väikeinvestor Elmo Somelar. “Kindlasti ei ole see tehing negatiivne. Kui hind oleks anomaalselt madal ja ei ole täpselt teada, millistel tingimustel tehing tehti, siis võiks mingi kahtlus tekkida, aga plokktehingud on seotud institutsionaalsete investoritega, kelle lisandumine aktsionäride hulka on pigem positiivne.”
Ta lisas, et institutsionaalsed investorid ei osta aktsiaid spekulatiivsetel eesmärkidel. Samuti ei mõjuta tehing väikeinvestoreid. “Pigem sisendab see kindlust ja näitab, et ettevõtte vastu on huvi. Loodetakse dividende ja paremaid majandusnäitajaid, mida toetab ka madal kütuse hind, nii et Tallink on ostusoovitus.”
Kui reedel kirjutas Äripäev, et sama päeva lõuna paiku vahetas omanikku korraga 13,5 miljonit Tallinki aktsiat, mis on aastate suurim tehing laevafirma aktsiatega, siis tegelikult osutusid börsivälised tehingud mitu korda suuremaks. ASi Infortar juhatuse esimehe Ain Hanschmidti sõnul ostis tema juhitud investeerimisfirma reedel küll 13,5 miljonit Tallinki aktsiat, kuid ülejäänud ligi 36,5 miljoni samal päeval börsiväliselt omanikku vahetanud aktsia kohta sai ta teada täna Äripäevast. Nimelt vahetas reedel Tallinna börsil börsiväliselt omanikku üle 50 miljoni Tallinki aktsia.
"Võib-olla on Ain Hanschmidtil oma põhjused, miks ta sellise kommentaari andis, aga ma ise tema kommentaari omakorda kommenteerida ei tahaks," lausus Elmo Somelar.
“Mina ei ole ostnud ühtegi,” naeris investor Tõnu Toomik, kui Äripäev küsis, kes võiks olla aktsiatehingu taga. Infortari tehtud ost on aga positiivne. “On hea, kui insaider ostab – usub firmasse. Teist tehingut, mille ostjaid ei tea, pole mõtet kommenteerida. Võib-olla üks fond müüs teisele.”
“Nägin uudist tehingust, aga ma ei tea, kes selle taga on,” ütles väikeinvestor Rene Ilves, kes ise pole Tallinki aktsiate omanik. “Börsil ikka kaubeldakse. Mõnikord rohkem, mõnikord vähem.”
Rootslasest investor Stefan Andersson ei soovinud ostu kommenteerida, kuigi nentis, et on tehingust kuulnud.
Seotud lood
Mullu detsembri lõpus kirjutas Äripäev, et samal kuul on börsiväliselt liikunud pea 80 miljonit Tallinki aktsiat. Üsna suured tehingud on jätkunud ka tänavu jaanuaris ja veebruaris.
Mullu Tallinna börsile paigutatud 1,5 miljoni euroga Äripäeva investorite TOPis kümnenda koha hõivanud rootslasest väikeinvestor Stefan Andersson müüs sel nädalal kõik oma Tallinki aktsiad.
Tallink avaldas eelmise aasta detsembri ja möödunud majandusaasta neljanda kvartali statistika, mille järgi kasvas reisijate arv nii kuu kui ka kvartali lõikes.
Tallinki ja Eesti Gaasi suuromanik trügib jõuliselt trükiturule.
Ettevõtte või sõpruskonna jaoks sündmuse planeerimine ei pea olema peavalu, kus ürituse eestvedaja end peo toimumise ajaks tühjakspigistatud sidrunina tunneb. Restoran Lee ja Lore Bistroo meeskond, kes avas suvel kaks uut põnevat kohta – restorani UMA ja kokteilibaari Lessner –, korraldab just sinu vajadustele vastava õhtu, sätib paika menüü ja kannab hoolt ka meelelahutusliku poole eest.
Enimloetud
5
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Viimased uudised
Õigusruum ja ärikultuur riigis on euroopalik
Hetkel kuum
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Tagasi Äripäeva esilehele