„Absoluutselt!“ vastab uus keskkonnaminister Rain Epler naerdes Äripäeva raadios küsimusele, kas keskkonnaministri otsuste taga on ikkagi nüüd ja edaspidi ka Rain Epler, mitte näiteks rahandusminister Martin Helme.
Keskkonnaminister Rain Epler ei nõustu, et mets oleks Eestist kohe-kohe otsa saamas.
Foto: Valitsus
„See on ka üks huvitav spekulatsioon sellel teemal, kuidas Martin Helme hommikul saadab töökäsud ja siis ülejäänud seda ellu viivad. Martin on küll väga võimekas inimene, aga ega ta ka nii palju jaksa," rääkis EKRE esindaja Epler.
Metsanduse järgmise kümnendi arengukava ummikusse jooksmine on valitsusse kuuluvate erakondade populistliku poliitika fiasko, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Uus keskkonnaminister, varasem Martin Helme nõunik Rain Epler on EKREs pingeid tekitanud, näiteks astus eile erakonnast välja Eplerit avalikult kritiseerinud metsaaktivist ja looduskaitsja, erakonna Tartu ringkonna juhatusse kuulunud Mati Sepp.
Samal ajal, kui pisikesest Eestist murravad maailma edulugudeks pigem IT-idud, on üleilmses konkurentsis absoluutsesse tippu tõusnud ka üks meie tööstus – puidust pelletite tootja, Raul Kirjaneni Eesti rikkamate inimeste hulka lennutanud Graanul Invest jääb veel alla vaid maailma suurimale tootjale Ameerikas.
Kuidas muuta julge idee püsivaks edulooks? Tea Varrak on hariduse vallas teerajaja, kes koos meeskonnaga pani 30 aastat tagasi aluse Audentesele – erakoolile, mis tänaseks on kasvanud rahvusvaheliseks hariduskeskuseks. See lugu ei ole ainult kooli rajamisest, vaid ka visioonist, juhtimisest ja jätkusuutlikkusest – teemadest, mis on olulised ka ärimaailmas. Mis on olnud selle eduloo võtmetegurid ja mida saame sellest tänases muutuvas maailmas õppida?