Ukraina sõda tõi Euroopa autotööstustele ka pisut leevendust
Kuigi sõda Ukrainas on ajanud inflatsioonimäära koos kõigi hindadega lakke, leevendasid Lääne kehtestatud sanktsioonid mullu autotööstuses alanud kiibikriisi, kuna varem Venemaale läinud ligikaudu miljon mikrokiipi jääb nüüd Euroopa autotööstustele.
AMTELi tegevjuht Arno Sillat tõdes, et kuigi tarneahelate probleemid jätkuvad ja inflatsioonikordaja kergitab autohindasid, siis meeletut hinnatõusu praegu oodata pole. Foto: LIIS TREIMANN
Seda tõdes Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liidu (AMTEL) tegevjuht Arno Sillat. Siiski on Lääne ja Venemaa vahelised sanktsioonid pannud tarneahelad taas surve alla, sest varem Venemaalt tulnud toormetallid tuleb Euroopa autotööstustel kuskilt mujalt hankida.
Aastal 2023 hakkavad mootorsõidukite tarned oluliselt paranema, seniks jätkuvad defitsiidikannatused, kirjutab KPMG juhtimiskonsultatsioonide valdkonna juht Tarmo Toiger Äripäeva Infopanga mootorsõidukite müügi konkurentsiraportile antud kommentaaris.
Ettevõtjad toovad järjest paralleele 1991. aastaga
Venemaale Ukraina ründamise eest kehtestatud majandussanktsioonid on ajaloo karmimad, isolatsiooni jätmine võib idanaabri muuta halvemal juhul uueks Põhja-Koreaks.
Intel investeerib USAs Ohio osariigis 20 miljardit dollarit kahe kiibitehase ehitamiseks, teatas ettevõte reedel. See on esimene samm tootmise laiendamises, millega plaanitakse luua kaheksa kiibitehast, mille kogumaksumus on 100 miljardit dollarit.
Freedom Holding Corp. avaldas oma 2025. aasta teise kvartali tulemused, mis näitavad ettevõtte käibes ja puhaskasumis märkimisväärset kasvu. Tulenevalt laienemisest, tõusid ka ettevõtte kulud.