Kui tänavu ulatub hinnatõus keskpanga majandusprognoosi põhjal 15 protsendini, siis energialt tootmisse ja teenustesse ülekandmise tõttu jätkab see ka tuleval aastal üle 4protsendilist tõusu.

- Eesti Panga asepresident Ülo Kaasik rääkis, et kui riik hakkaks sellises keskkonnas kõigile inimestele hinnatõusu kompenseerima võib inflatsioon veelgi kiireneda.
- Foto: Raul Mee
Suurenenud energiakulu kandub järk-järgult ka teiste toodete ja teenuste hindadesse, nenditakse Eesti Panga prognoosis. Kuna gaasi, elektri ja nafta tulevikutehingud ei näita püsivate geopoliitiliste pingete tõttu lähiajal odavnemist, siis jääb tarbijakorvi hinnatase pikemaks ajaks kõrgemaks, kui varem prognoositi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Täna avaldas Euroopa Keskpank turgudel oodatud tähtsa info EKP baasintresside tõusu otsuse kohta juuli istungil.
Kriisiraportis saavad sõna Soome, Taani, Leedu, Läti ja Sloveenia
Äripäev küsis eri riikide majandusväljaannete peatoimetajatelt ja ajakirjanikelt, milline paistab nende riigis majandusmeeleolu. Kuidas ettevõtjad vastu peavad ning millest rahvas räägib?
Äkki tuleks rääkida ikkagi automaksust
Praegune energiakriis on mitmetahulisem ja hullem kui 1970ndatel läbielatu, mistõttu võib karta, et muutma tuleb hakata tarbimisharjumusi.
“Inimesed omavad põhjalikku ülevaadet sellest, mitu sammu nad päeva jooksul on teinud ja kui palju kaloreid kulutanud – aga kui küsida pealtnäha lihtsaid küsimusi ettevõtte andmete, süsteemide ja logide kohta, siis ollakse omadega ummikus,” möönab kodumaise ettevõtte ByteLife juht Janek Gridin murelikult.