Tallinna linnavalitsus kehtestas kolmapäeval südalinna kvartali detailplaneerigu, mis piirneb Estonia puiestee, Kaubamaja tänava, Rävala puiestee ja Teatri väljakuga.
Planeeringu jaoks korraldatud arhitektuurikonkursi võitis KOKO Arhitektid, kelle võidutöö järgib vastuvõetud detailplaneeringu lahendust. Foto: KOKO Arhitektid, eskiis
Tallinna abilinnapea Madle Lippus märkis, et tegemist on väga pikalt kaalutud planeeringulahenduse vastu võtmisega linna südames, millega antakse ehitusõigus nii elu- kui ka ärifunksiooni tihendamiseks.
“Kuidas ei saa linnaametnikud ja planeerijad ühte väikest krunti 15 aasta jooksul ära planeerida?" sajatab Tallinna linna peale vihane kinnistu omanik.
Iga aastaga saab aina vähem planeeringuid Tallinna linnalt heakskiidu ning arendajad on püstihädas, et oma plaanid läbi bürokraatia suruda. Linnaameti juht mõistab ettevõtjate tuska, kuid selgeid lahendusi veel ei paista.
Planeeringute puhul ei peaks niivõrd vaatama, kui palju neid on, vaid milline on nende sisu. Suurem ehitusõigus üksi ei reguleeri ka turuhindasid, vaid võib vastupidiselt soodustada linna laialivalgumist, kirjutab Tallinna abilinnapea Madle Lippus (SDE)
“Peaksime igapäevaselt kasutatavaid asju paremini hoidma,” räägib saates “Juhtides tulevikku” tehnikaringlust korraldava Green Dice asutaja ja juht Argo Alaniit. “Elektroonikaseadmete tootmine on selline, mida ei lubataks enam Euroopas teha – keskkonnanõuded on meeletud ja me ei taluks näiteks elementide kaevandamist, see on ränk töö.“