RMK teatas, et otsustas täpsustada puidukeemia tootmise väljaarendamisele suunatud müügiteadet ja pikendada sooviavalduste esitamise tähtaega.
- RMK-l on ettevõtjatele pakkuda Eestis väärindamiseks ligi 0,7 miljonit tihumeetrit vähemväärtuslikku puitu. Foto: Liis Treimann
Nimelt otsis RMK ettevõtjaid, kes oleksid huvitatud puidu keemilise väärindamise tehase rajamisest. Selleks sõlmib RMK ettevõtjaga kestvuslepingu, millega pakutakse tehasele müügiks väheväärtuslikku, nii-öelda paberipuitu, mis praegu läheb Eestist välja. Plaani järgi saaks seda puitu hakata niisiis Eestis asuvas tehases väärindama. Esimeses voorus ootab RMK niisiis sooviavaldusi neilt ettevõtjatelt, kes oleksid potentsiaalselt huvitatud tehase rajamisest.
VKG juht Ahti Asmann kinnitas, et ettevõte esitab oma sooviavalduse, ka Fibenoli juhatuse liige Marko Raid vihjas, et mingil kujul on ettevõte asjast huvitatud küll.
Seotud lood
Saates "Tööstusuudised eetris" pakume kuulamiseks aruteluringi 14. märtsil toimunud tööstussektori suursündmuselt „Tark tööstus 2024“.
Lätlased võitsid 700miljonilist puidukeemiatehast rajava Fibenoli usalduse selgema metsa- ja majanduspoliitkaga. Tööstur jättis veel Eesti jaoks ukse praokile, turuosaliste sõnul oleks tehase lõunanaabritele kaotamine katastroof.
Ärimees Raul Kirjanen plaanib rajada Fibenoli puidukeemiatehase Lätti. Investeeringu suurus ulatub ligi 700 miljoni euroni.
Turvasüsteemid toodavad igapäevaselt suurtes kogustes infot. Läbi tänapäevaste nutikate lahenduste saab neid andmeid üha kiiremini töödelda. Selle abil on võimalik näiteks läbi
valve- ja läbipääsusüsteemide tuvastada inimeste käitumises anomaaliaid ja hinnata reaalajas võimalikke riske. See on vajalik ettevõtetele, kes pakuvad elutähtsaid teenuseid ja võivad on ärisaladuse või andmete lekkimise korral saada suurt kahju.