Vakra: uued süüteod tooksid trahve ja täiendavaid nõudeid
Iga väärteomenetlus võib Enefit Powerile tuua kuni 400 000eurose karistuse, kui uurimine leiab tõendeid hoolimatusest või tahtlikust rikkumisest, hoiatas keskkonnaameti peadirektor Rainer Vakra.
“Need on nõukogudeaegsed vanad seadmed, mida võib võrrelda Moskvitšiga, millelt ootame tänase auto omadusi,” tõi keskkonnaameti peadirektor Rainer Vakra võrdluse vana õlitehase nõuetega. Foto: Siim Lõvi/ERR/Scanpix
Eesti Energia tahab välja selgitada, kui palju tulevikutehingutega saadud kahjust võiks olla otseselt endise juhtkonna süü, ning sedagi, kas on perspektiivi vähemalt osaliselt saamata jäänud tulust tekkinud kahju nende käest sisse nõuda.
“Potentsiaalne majanduslik mõju võib olla katastroofiline”
Eesti Energias on viimastel aastatel olnud suuri rikkumisi keskkonnanõuete täitmisega ning alt mindud tulevikutehingutega, riigifirma loodab, et olulist finantsmõju omaniku tehtud raportist ei tule. Raport ise nii roosiline ei ole.
Eesti Energiast ja selle tütarfirmadest lahkub uue juhi Andrus Durejko juhtimise all järjest tippjuhte. “Võtmejuhtidest, kes minu ajal olid, ei olegi kedagi alles jäänud,“ ütles kontserni eelmine juht Hando Sutter, kelle teada on lahkunud 14 juhti.
Valitsusest püsivalt kriitikat saanud Eesti Energias tehakse erikontroll – selles, mida täpsemalt erikontroll uurima hakkab ja mida muuta tuleks, on asjaosalised haruldaselt sõnaahtrad, aga mingit aimu rahandusministri allkirjaga hanketellimus siiski pakub.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.