2020 võiks olla tähelepanuväärne seeläbi, et majandusteemad tulevad tagasi poliitikute töölauale, kirjutab aasta esimeses Äripäeva essees riigikogu liige Raimond Kaljulaid (SDE).
- Raimond Kaljulaid. Foto: Liis Treimann
Ühendkuningriigis toimusid möödunud aasta lõpul valimised, mis minu meelest olid märgilised ja millest oleks mõndagi õppida ka Eestis, kui tahame oma poliitilise debati tuua tagasi selle juurde, kuidas peaksime arendama oma majandust, toetama ettevõtete arengut ja seeläbi saavutama kogu ühiskonna elatustaseme tõusu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Käibe- ja kasuminumbreid arvutades võiksime jõulude ajal mõelda ka sõnade erinevatele tähendusväljadele, kirjutab aasta viimases Äripäeva essees Tallinna Piiskopliku Toomkoguduse õpetaja Arho Tuhkru.
Eesti kapitalism on endiselt noor, see kujundab ka kriitilisi hoiakuid, mis siiani valitsevad ettevõtjate ja äri suhtes eesti kirjandusloos, leiab kirjandusteadlane Rein Veidemann Äripäeva essees.
Ühendavad foobiad, armastus kõva käe poliitika vastu, loosunglikkus – Saksamaal tormilist edu saavutanud erakond Alternative für Deutschland sarnaneb paljuski EKREga, kirjutab etnoloog Aimar Ventsel Äripäeva essees.
Puudulik finantsharidus koos poliitilise nihilismiga toodab ühiskonnas vaesust ja kibestumust ning viib vältimatu barbaarsuseni. Mis ikkagi on teise pensionisamba lõhkumise algpõhjus, küsib ettevõtja Raivo Hein Äripäeva essees.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.