Kas viimane poolaasta on üüriinvestoritele hingamisruumi toonud või on lihtsalt nõrgematel jaks otsa saanud? Kas ehitus kogub tuure ja Rail Baltic läheb lõpuks täishooga käima?
Viimastel kuudel on hulk uusi arendusi ehitusse pandud. Foto: Liis Treimann
Tallinna kasutatud korterite turg üllatas juulis väikse elavnemisega ning esialgsete numbrite järgi kasvas tehingute arv augustis veelgi. See annab küll müüjatele võimaluse kihutada kahtlejaid ostma argumendiga, et kohe-kohe hakkavad hinnad tõusma ja valik jääb ahtamaks, kuid turu taastumise üle on veel vara hõisata.
Viimased kümme aastat on pealinlased jooksnud tormi Kalamaja asumi korteritele ja arendajad andnud endast kõik Haabersti linnaosas. Lähitulevik lubab populaarsust uutele piirkondadele.
Kuigi ehitusmahud on juba pea kaks aastat langenud, suutis omajagu peatöövõtjaid mullu hüppeliselt kasumit kasvatada, mitmeaastaseid projekte ei juleta uue hinnatõusu kartuses siiski veel töösse võtta.
Kodulaenuvõtjale oluline kuue kuu euribor on eelmise aasta oktoobrist märgatavalt langenud, kuid laenuvõtjale on see rahaliselt veel väikese mõjuga, eriti arvestades, mis järgmisel aastal ees ootab.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.