Raskele ajale kohaselt on turul tegutsemas õngitsejad, kes küsivad suuri allahindlusi korterit vaatamata. Suureks selliste klientide protsent aga kasvanud pole, ütles Uus Maa Kinnisvarabüroo maakler Anneli Lindemann.
- Intervjuus räägib maakler, kuidas leida praegusel ajal üürnikku. Foto: Andres Haabu
“Keskmises seisukorras kinnisvara on turul üsna palju ja selle vara müük võtab sellevõrra rohkem aega. Need müüjad peavad olema valmis selleks, et võib-olla tõesti 7–10% peab tegema allahindlust, aga see sõltub objektist,” rääkis Lindemann Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Kui müüja on ka sundolukorras, siis võib sedaviisi isegi jutule pääseda ja objekt minna kaubaks. Praegu alla turuhinna korteri ostuks otsimine on kindlasti tulemuslikum, kui oli varem, ütles Lindemann.
Intervjuus räägib maakler veel, milliseid nippe müüjad kasutavad. Juttu tuleb ka sellest, mis on praegu kinnisvaraturul kuum kaup ja mis toimub Tallinna korteriturul hindadega.
Intervjueerib Lauri Leet.
Flippijad noolivad kinnisvara jõhkra allahindlusega
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Fotograaf ja investor Jake Farra müüs maha oma 6-7 korterit, sest ei tahtnud enam tegeleda üürnikega. Müügist saadud rahast osa suunas ta hoopis ärihoonesse ja ta piilub uuesti ka korterite poole, selgus nädalavahetusel toimunud Investeerimisfestivalil.
Number üks asi investeerimise juures on oma rahaasjadel silma peal hoidmine, rääkis investeerimisfestivalil investor Jaak Roosaare.
Üüritootlus 8–10% ja kapitali kasv 15% aastas
See, et paljudel brittidel, soomlastel või sakslastel on kinnisvara ka muudes riikides, ei üllata kedagi. Need rahvad pole pidanud Vene okupatsiooni all elama, vaid said rahus oma rikkust kasvatada. Nüüdseks on ka eestlased järele jõudnud ja kinnisvara omamine välismaal on üha rohkematele kaasmaalastele jõukohane.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.