Praeguseks on enamik inimesi LHV kaudu valinud oma teise pensionisamba sissemakseks 6% ehk suurema variandi, mis ületab panga varasemat eeldust, ütles LHV varahaldusjuht Vahur Vallistu.
- LHV varahaldusjuht Vahur Vallistu. Foto: Raigo Pajula
Vallistu rääkis Äripäeva raadio kolmapäevases hommikuprogrammis, et kui LHV eeldas alguses, et sissemaksu suurendajate osakaal jaguneb 4% ja 6% sissemaksu vahel võrdselt, siis praeguseks ehk kuu aega enne avalduse esitamise tähtaega on 9000 inimest LHVs eelistanud suuremat numbrit.
Vallistu prognoosis, et viimase kuu jooksul kasvab sissemaksu suurendamise avalduse esitajate arv märgatavalt.
Vahur Vallistut intervjueeris Joonas-Hendrik Mägi.
LHV: oodatust rohkem inimesi valib suurema protsendi pensionisamba sissemakseks
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Äripäeva raadio käis neljapäeva lõunal Tallinna kesklinnas, et uurida inimestelt kallinevate toidukaupade ja teise pensionisamba sissemakse kohta.
2021. aasta pensionireformiga tutvustati pensioni investeerimiskontot (PIK), mis andis Eesti pensionikogujatele enneolematu võimaluse ise hallata oma pensionivara. Kuigi uus valik pakkus isiklikku kontrolli oma pensionisäästude üle ja potentsiaalselt suurendada tootlust, näitavad andmed, et tegelikkuses on vähe aktiivsed kasutajaid ning nendegi isetehtud tootlus miinuses.
Kolmas sammas on hea viis investeerimiseks täiskasvanutele ning võiks seda olla ka lastele. Kahjuks võib probleem tekkida lapse liiga väikesest tulust.
Kui pensionifondi juht suudab isegi pulliturul raha kaotada, siis mõjub ka teiste inimeste sõnadest enda tegudele õigustuse otsimine kohatult, kirjutab ajakirja Investor vastutav toimetaja Anu Lill.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.