Tallinna transpordiameti komisjon tühistas
mullu iga 25. parkimistrahvi otsuse kokku 50 000 parkimistrahvist.
2006. aastal tegid parkimiskontrolörid parkimistasu maksmatajätmise eest 50 140 viivistasu otsust, rahva keeles parkimistrahvi, teatas transpordiamet. Tühistati neist 1996 viivistasu otsust. Tühistamise põhjuseid jagunesid neljaks.
Palju tühitatakse neid trahve, kus autol ei olnud parkimiskaart nähtaval, kuid hilisemal kontrollimisel selgus, et antud juhul oli ikkagi kaart olemas. Selliseid on umbes 30% tühistamistest
Hästi palju on juhtumeid, kus inimene on mobiiliga parkimisel auto registreerimismärgi tähe või numbriga eksinud - umbes 30% tühistamistest. Vahel eksib kontrolör viivistasu väljakirjutamisel, neid on umbes 5% juhtudest.
Umbes 10% tühistamistest saavutatakse seetõttu, et täiendaval kontrollimisel selgus, et parkijal ei olnud antud juhul piisavalt võimalusi parkimise eest tasumiseks või puudus info.
Muud juhtumid moodustavad ca 25% tühistamistest. Näiteks ei saa samale autole ja samas kohas teha 24 tunni jooksul kahte trahvi järjest ja kui see on juhtunud, siis teine tühistatakse. Tühistatud on hädapeatuste trahve, välismaalaste trahve, kes pole toime tulnud parkimisautomaadiga ja trahve, mis tehti suveaja esimesel päeval, samuti trahve, kui mobiilset parkimist alustati 5 sekundit pärast seda, kui kontolör trahvi kirjutas.
Seotud lood
Enamasti jätavad parkimise eest maksmata
välismaalased, kes ei tunne parkimiskorda.
Sajad kui mitte tuhanded Eesti
numbrimärgiga autod on saanud Rootsis valesti parkimise eest trahvi, vahendas
Postimees uudisteportaali E24.se. Rootsi plaanib parkimistrahvide
sissenõudmist tõhustada.
“Peaksime igapäevaselt kasutatavaid asju paremini hoidma,” räägib saates “Juhtides tulevikku” tehnikaringlust korraldava Green Dice asutaja ja juht Argo Alaniit. “Elektroonikaseadmete tootmine on selline, mida ei lubataks enam Euroopas teha – keskkonnanõuded on meeletud ja me ei taluks näiteks elementide kaevandamist, see on ränk töö.“