Enamasti jätavad parkimise eest maksmata
välismaalased, kes ei tunne parkimiskorda.
2006. aasta viivistasuotsuste saajate esiviisik koosneb autorendiga tegelevatest ettevõtetest, kes maksavad suuri trahve, sest auto rentinud isikud jätavad parkimise eest tasumata, kirjutas Eesti Päevaleht Online.
"Mitu aastat on juba selline trend, et rendiauto juht, kes on anonüümne, jätab parkimistasu maksmata ja viivistasuotsuse saab sõiduki omanik, kelleks on rendifirma," ütles AS-i Falck Eesti avalike suhete direktor Andres Lember.
OÜ Ideal tegevdirektori Mati Annuse sõnul ei jäta firmale kuuluva Avise autorendi kliendid parkimistasu maksmata pahatahtlikkusest, sest enamasti on tegu välismaalastega, kes ei tunne Tallinna parkimiskorda. Vältimaks võimalikke pahatahtlikke kliente, nõuab Avis oma kundedelt krediitkaarti, mille alusel saab vajadusel parkimiskorra rikkuja isiku kindlaks teha ja temalt trahvisumma sisse nõuda.
Seotud lood
Tallinna transpordiameti komisjon tühistas
mullu iga 25. parkimistrahvi otsuse kokku 50 000 parkimistrahvist.
Sajad kui mitte tuhanded Eesti
numbrimärgiga autod on saanud Rootsis valesti parkimise eest trahvi, vahendas
Postimees uudisteportaali E24.se. Rootsi plaanib parkimistrahvide
sissenõudmist tõhustada.
“Peaksime igapäevaselt kasutatavaid asju paremini hoidma,” räägib saates “Juhtides tulevikku” tehnikaringlust korraldava Green Dice asutaja ja juht Argo Alaniit. “Elektroonikaseadmete tootmine on selline, mida ei lubataks enam Euroopas teha – keskkonnanõuded on meeletud ja me ei taluks näiteks elementide kaevandamist, see on ränk töö.“