Vahel vajub tuju täiesti nulli. Miski ei
edene ja kuskilt ei paista lootusekiirt. Sellises olukorras võib ju oodata, ehk
läheb ise üle.
Parem oleks püüda ise midagi tujutuse vastu ette võtta. Zorka Hereford veebilehelt essentiallifeskills.net soovitab proovida toimida tema seitset nõuannet:
1. Liiguta ennast. Treening on parim viis taas rajale saada, sest see kiirendab vereringet, kehas vabaneb endorfiine - õnnehormoone. Enne, kui ise aru saad, oled valmis taas õnnelikult maailmale vastu minema. Vähemasti nii see tundub.
2. Väike tukastus. Kui sa oled liiga läbi selleks, et minna trenni, siis ehk on abi uinakust. Üllatav, kui värskendavalt mõjub 15-20 minutit. Lisaks puhkusele on uinakul teinegi hea külg: uued mõtted, vaatenurgad ja lahendused kerkivad meie alateadvusest esile. Thomas Edison, Winston Churchill ja John F Kennedy harrastasid kõik tukastusi, et end taas värskena tunda.
3. Kuula tujutõstvat muusikat.
4. Tee kohvi- või teepaus. Selles on oma iva, miks paljudes asutustes on tava teha ühine kohvipaus. Kõigil pole ju janu, aga paus annab võimaluse eralduda hetketegemistest ning vaadata asju kõrvalt ning naasta töölaua taha täis uut indu.
5. Keskendu positiivsele. Kui asjad ei lähe hästi või lihtsalt on halb päev, kipume nägema kõike mustades värvides. See aga teeb asja veel hullemaks. Kohe kaob meelest, mis on läinud hästi ning milles on olnud edenemisi. Sellises olukorras tuleb üritada keskenduda heale, see annab uut energia, et edasi minna.
6. Räägi kellegagi. Oma tunnete sõbra või kolleegiga jagamisel aitab taastuda ning lootusetuse tundest lahti saada. Kui keegi meie tundeid jagab, siis ühtäkki ei tundugi olukord enam nii hull – kogu koormat ei pea üksi kandma ning keegi saab aru, mis seis on.
7. Vaheta suunda. Vahel võib tujulanguse põhjus peituda selles, et ühe ülesande kallal on tulnud liiga kaua vaeva näha. Vaja on vaheldust. Tuleks tegeleda millegi sellisega, mis on täiesti teisest ooperist. Kui oled terve päeva istunud arvuti taga, siis mine poodidesse, sõbrale külla või korista oma vannituba. Ülesande juurde tagasi tulles on su meel taas värske.
Seotud lood
Nii majandusteadlased kui psühholoogid,
tegelikult aga kõik inimesed on pead murdnud, kas rohkem raha toob ka rohkem
õnne?
Maailmas on sadu, et mitte öelda tuhandeid
nõuandeid, kuidas paremini oma ajupotentsiaali ära kasutada. Soovitustest käivad
alatasa läbi: treeni keha, söö tasakaalustatult ning tee erinevaid
mõtlemisharjutusi.
Inimestel, kes on omal alal tipus, on
vähemalt üks ühine joon - nad saavad asjadega hakkama. See mängib nii palga
suuruse kui edutamiste puhul palju tähtsamat rolli kui intelligentsus, andekus
või suhted.
Kõige parem viis ennast motiveerida on
korraldada oma elu nii, et ei peaks ennast motiveerima.
Maksude koosseis muutub veel ja maksumäärad lähevad kõrgemaks – selle peale võib mürki võtta, arvab raamatupidamisbüroo Vesiir asutaja ja juht Enno Lepvalts.