Euroopa idavärav Venemaa piiril ja Eesti
suuruselt kolmas linn Narva seisab silmitsi ähvardava vaesusega, keskmine palk
jääb seal kaks ja pool korda alla riigi rikkaima kantsi Viimsi valla omale
Narvakatest vähem teenivad veel vaid Peipsi ranna pisivaldade Piirissaare ja Peipsiääre elanikud. Mullu oli narvalase keskmine palgatulu maksuameti andmeil 6154 krooni, kirjutas Postimees.
Kui sellest summast veel tulumaks maha võtta, tahaks imestada, kuidas inimesed seal üldse hakkama saavad. Osalt aitab hädas kindlasti piirijõetagune Ivangorod oma odavamate hindadega, osalt võib-olla ka ümbrikupalk.
"See statistika ei näita küll õiget pilti Narvast, see arv ei klapi ka meie andmetega," hüüatas Narva linnapea Tarmo Tammiste pahaselt. "Selle aasta 9 kuu keskmine näitaja on maksuameti andmetel Narvas juba 7496 krooni."
Linnapea sõnul võisid Narvas nii madalad palgad olla paar aastat tagasi, kuid praegu on olukord teine.
Tema sõnul kinnitab elu paranemist ka linnaeelarve tubli suurenemine. "Elu Narvas on igati normaalne. Kõik keskmised näitajad, ka Eesti keskmine palk, on abstraktne mõiste ega väljenda tegelikku olukorda," leidis Tammiste.
Tammiste jutus on jumet, sest aastaid töötuse ja madalate palkade juhtmaakonnana püsinud Ida-Virumaal on samuti hakanud nii tööhõive kui ka palgad kasvama. Küsimus on vaid selles, kas kasv veel seda tähendab, et teistele Eesti piirkondadele niipea järele jõutakse.
Seotud lood
Riikide ja rahvusvaheliste
abiorganisatsioonide kinnitatud eelarvete juures saavad toiduainete tõusnud
hindade juures kolmanda maailma näljahädalised nüüd abina hulga vähem süüa,
kirjutas Washington Post.
Rootsi tekstiilifirma Borås Wäfveri ja
Kreenholmi suuromanik Mats Gabrielsson kirjutab aripaev.ee-le saadetud
kommentaaris, et Narva linnavõimude tegutsemiste tagajärjel kaovad
maksutulud.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.