Statistikaameti peadirektor Priit Potisepp
ütles statistika aastaraamatu tutvustusel, et mullu kasvas Eesti riigi
koguvõlgnevus hüppeliselt ja ulatub praegu 110%ni SKPst.
"Esimesele kohale tuleb vaieldamatult panna see, et eelmisel aastal sündis 900 last rohkem kui 2006. aastal. Riigi seisukohast on see üks tähtsamaid arengunäitajaid," kommenteeris Potisepp mulluseid murdelisi statistilisi näitajaid.
Potisepp lisas, et majandusest on nii palju räägitud, et sellest täna pikalt rääkida ei tahakski. Majanduse aeglustumise märgid olid juba möödunud aastal näha. Majandusfenomen, mida tasub välja tuua, on hinnatõus. Teame muidugi viimastest kvartalitest, et hinnatõus on veelgi hullemaks läinud.
"Meil on palju juttu olnud sellest, kui palju riik võlgu on, see on Euroopa madalaim näitaja. Aga mullu leidis aset silmapaistev riigi koguvõlgnevuse kasv, koguvõlgnevus kasvas kolmandiku võrra," rääkis Potisepp samas. "Praegu on riigi koguvõlgnevus ligi 110% SKPst. Sellega on ka seletatav, miks krediidimaht enne kasvada ei saa kui majandus jälle jalad alla võtab."
Seotud lood
"Mida madalamalt alustad, seda kiiremate
sammudega saad edasi liikuda," kommenteeris Statistikaameti peaanalüütik Aavo
Heinlo Eesti edusamme pürgimisel heaoluriikide sekka.
Endine riigikogu liige Aarne Veedla
süüdistas Statistikaameti peadirektorit Priit Potiseppa numbritega
manipuleerimises, kuna 110% koguvõlg polevat Eesti riigile mingi
probleem.
Eesti kultuurielu elab parimaid
päevi alates taasiseseisvuse ajast, ütles statistikaameti analüütik Siim Krusell
tänasel statistika aastaraamatu tutvustusel.
Statistikaameti esialgsel hinnangul vähenes
Eesti sisemajanduse koguprodukt (SKP) 2008. aasta II kvartalis eelmise aasta
sama kvartaliga võrreldes 1,4%.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.