Iraani ametlik uudiseagentuur IRNA
teatas, et sõlmiti kokkulepped valmistamaks ette kuue uue tuumajaama
rajamist, mis valmivad ilmselt 2021. aastaks.
Iraani riiklikku tuumaenergiaga tegelevat firmat juhtiva Ahmad Fayyazbakhshi sõnul on juba sõlmitud kokkulepped mitmete Iraani firmadega leidmaks uute tuumaelektrijaamade jaoks sobivaid ehituskohti. See protsess võib võtta umbes 13 kuud, kirjutas The Jerusalem Post.
Iraan on varem teatanud plaanidest ehitada 2021. aastaks veel kuus tuumajaama. Praegu ehitatakse Iraani lõunapoolses sadamalinnas Bushehris Venemaa abiga riigi esimest tuumaelektrijaama, mis peaks käiku lastama selle aasta lõpus.
Rahvusvaheline üldsus on Iraani tuumaprogrammi pärast mures, sest arvatakse, et aatomienergeetika vajus üritatakse valmistada tuumarelva, kirjutas lenta.ru.
2008 aasta mais püüdsid rahvusvahelised vahendajad Iraani tuumaprogrammi peatada. Iraan keeldus tuumaprogrammi lõpetamisest ja sai kaela täiendavad majanduslikud sanktsioonid.
Seotud lood
Vene Gazprom teatas täna ühisfirma
loomisest Iraaniga nafta- ja gaasiprojektide tarbeks.
Ameerika Ühendriigid ja Iraan peavad
salajasi läbirääkimisi, vahendas The Arabian Business Suurbritannia
meediaväljaannet Independent.
Iraani Bushehri tuumajaama ehitav Vene
ettevõte Atomstroyexport teatas, et tuumajaam on peagi valmimas ning varsti
käivitatakse ka tuumareaktor.
Rahvusvaheline kosmosejaam – 100 miljardi
dollariline ülemaailmse teadusliku ja tehnoloogilise koostöö sümbol – võib jääda
ohvriks USA, Iraani ja Venemaa vahelistes hõõrdumistes, mille on tekitanud
Iraani tuumaprojekt.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.