Hirmu ja jõuetusetundest on teinegi kord
huumor üle aidanud – ka tänane maailma finantsturge vapustav kriis on sünnitanud
arvukalt anekdoote ja kalambuure.
Võllanalja maailma finantsarhitektuuri murenemise üle on lubanud endale isegi Suurbritannia süngevõitu peaminister Gordon Brown. Kui mobiiltelefoni helin reedel peaministri esinemist katkestas, märkis Brown, et „tea kas jälle mõni pank on uppi lennanud,“ kirjutab BBC. Hiljem püüdis ta oma kuulajaskonda küll rahustada, kinnitades, et temal endal sedakorda finantsalast informatsiooni anda ei ole.
Psühholoogide sõnul aitab huumor kriisi ajal välja elada frustratsiooni. „Huumor on psühholoogiline toimetulekumehhanism, see aitab meil raskustega hakkama saada,“ ütles BBC-le psühholoog Mike Lowis. „Eriti selliste raskuste puhul, kus me ise ei saa midagi ära teha.
Noppeid BBC võrgulehelt:
Küsimus: mis on optimism?
Vastus: investeerimispankur triikimas pühapäeva õhtul viit päevasärki
Küsimus: Mis on ühist Wall Streetil ja olümpiamängudel?
Vastus: sünkroonis sukeldumine
Küsimus: Mis vahe on investeerimispankuril ja suurel pitsal?
Vastus: Suur pitsa suudab ära toita neljaliikmelise perekonna
Maskis mees pangas püstoliga ähvardades: Ma ei taha teie raha! Ma tahan, et te üksteisele jälle laenu hakkaksite andma…“
Ka klassikaline elektripirni keeramise nali, mida seni on peamiselt kasutatud juristide aasimiseks, on nüüd ümber tehtud laenukriisi tarbeks. Juristide asemel on nüüd pila objektiks finantsala proffid.
Ja väike sõnastik:
Standard Poor’s: teie elu lühikokkuvõte
Kassavoog: liikumine, mis toimub teie rahaga, kui see klosetipotist alla lähebYahoo! Hüüatus, mis te kuuldavale lasete, kui olete aktsia kellelegi maha müünud 240 dollariga tükkWindows: koht, mille kaudu te välja hüppate, kui just TEIE olite see loll, kes aktsia 240 dollariga ostisKasum: aegunud mõiste, mida enam ei kasutata
Ja üks raskelt tõlgitav, kuid kõnekas sõnamäng:
Question: What is the difference between a pigeon and a merchant banker?Answer: A pigeon can still put a deposit on a Ferrari.
Seotud lood
Euroopa pankadesse süstitud miljardid pole
laenukraane lahti saanud ning lõppeval nädalal teatas mitu riiki juba järgmise
ringi päästeplaanist.
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi
Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.