Tänased Tallinna Vee majandustulemused näitasid veelkord konkurentsiameti õigeid järeldusi, et kasum on liiga kõrge, rõhutas konkurentsiameti peadirektor Märt Ots.
„Oleme analüüsinud Tallinna Vee tulemusi läbi 2008. aasta majandustulemuste ja see analüüs näitas, et Tallinna Vee kasum on liiga kõrge. Kui nüüd tuleb fakt, et 2009. aastal on need näitajad veel paremad, siis see annab indikatsiooni selleks, et ka 2009. aasta kasum on liiga suur ja seega ka tarbijatele müüdava teenuse hind liiga kõrge,“ rääkis Ots. Uut märgukirja konkurentsiamet Otsa sõnul ei tee, kuna see on mõttetu.
Ta selgitas, et hinna määrab omavalitsus ehk Tallinna linn ja kuna hind on määratud, siis konkurentsiamet seda tühistada ega vaidlustada ei saa. „Oleme saatnud linnale kirja, tähelepanu juhtimise ja soovitustega, et linn võiks hinnakujunduse üle vaadata,“ lisas ta ning kinnitas, et Tallinna linnast mingit vastukaja teema osas tulnud ei ole.
Ots rääkis, et õiguskantsler Indrek Teder aga on monopoolse Tallinna Vee liigse kasumlikkusega seoses pöördunud ameti poole täiendavate küsimustega, mis näitab, et ta tegeleb asjaga aktiivselt.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tallinna Vee käive kasvas IV kvartalis kümnendiku ja puhaskasum üle kolmandiku. Kasumimarginaaliks kujunes 62%, võrrelduna III kvartali 54 protsendiga.
Tallinna Vesi AS ületas LHV ootusi mitme protsendi võrra ning selle aasta esimesel poolaastal oodatakse väikest käibekasvu seoses Maardu Vee lisandumisega gruppi.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.