Euroopa Komisjon teatas, et eurotsooni valitsused peaksid kiiremas korras kiitma heaks laenupaketi, mis aitaks Kreekat.
Euroopa Komisjoni president Jose Manuel Barroso ütles, et seda otsust on vaja kohe, et Kreeka saaks vähendada oma kõrgeid laenutasemeid.
Kreeka on välja pakkunud välja meetmed, kuid eurotsooni partnerid pole suutnud kokku leppida, kuidas oleks riiki kõige parem aidata.
Just Saksamaa on olnud eriti tõrges Kreeka abistamisplaanis.
"Kutsun liikmesriike kokku leppima nii kiirelt kui võimalik laenusüsteemi osas. Me ei saa praegust situatsiooni enam pikendada," rõhutas Barroso.
Kreekal on üks kõrgemaid eelarvedefitsiite Euroopas, mis ületab neli korda euroliidu lubatud normi.
Kevadeks peab Kreeka refinantseerima suure osa võlgadest või riskib maksmata jätmisega, mis tähendaks suurt lööki kogu eurotsooni majanduse usaldusväärsusele.
Kreeka valitsus on välja pakkunud terve rea kulude kokkuhoiuviise ja maksutõuse, et vähendada eelarvedefitsiiti miljardite eurode võrra, kuid endiselt on üleval kahtlused, kas see on piisav.
Kriis on mõjutanud globaalseid börse ja nõrgestanud eurot ning muudatused omakorda kutsunud Kreekas esile teravaid proteste.
Seotud lood
Euroopas süveneb patiseis võlgades Kreeka võimaliku abistamise osas – eile väljendas Euroopa Keskpanga juht Jean-Claude Trichet vastuseisu Kreekale soodsa intressiga laenude andmiseks, mida viimane on taotlenud.
Eurotsooni rahandusministrid leppisid eile hilisõhtul kokku, kuidas jõuda kiire otsuseni, kui tekib vajadus Kreekat toetada, kuid rõhutasid, et esialgu abi Ateenale ei anta.
Mülkasse vajunud majandusega Kreeka päästeplaan on lähipäevil valmimas, kirjutab BBC.
Kreeka ametiühingute korraldatud üldstreik valitsuse eelarvekärbete vastu sulgeb täna riigis taas haiglad, lennujaamad ja koolid.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.