Leedus tütarettevõtte asutanud Eesti telefonioperaator General DataComm International OÜ tegutseb sealsel turul hoopis energeetika valdkonnas, kirjutab Äripäev.
„Seal on meil üks varajases järgus energeetikaga seotud projekt ning oleme sinna viimasel ajal teinud otseinvesteeringuid umbes kahesaja tuhande euro eest,“ rääkis ettevõtte juht Igor Ganjušev.
Juhi kinnitusel on tegemist pikaajalise projektiga, mis käivitub alles 2014. aastal. Osa sellest rahast tuleb loodetavasti struktuurfondidest, aga meie osalus peaks olema 15 miljonit litti (4,4 miljonit eurot), mille teeme ära kolme aasta jooksul, sõnas ta. General Datacommil on ka teistes riikides ka tütarettevõtted, kuid investeeringuid sinna nii suurtes mahtudes ei tehta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Oleme lisaks tegevusele Läti-Leedu turul sihtinud kogu aeg Soome ja Venemaa turgu, et ka seal jõudsalt kanda kinnitada, ütles hoidistetootja ASi Salvest ainuomanik Veljo Ipits.
Statistikast ilmneb, et kuigi eestlaste huvi Leedu vastu on suur, siis leedukad Eestisse otseinvesteeringuid tegema ei kipu, kirjutab Äripäev.
Leedu on viimase aastaga tõusnud välisriikidest esimeseks eelistuseks, kuhu Eesti ettevõtjad otseinvesteeringuid teevad.
Eesti turg on liiga väike, põhjendas mineraalveetootja ASi Värska Vesi juhatuse esimees ja üks omanikest Urmas Jõgeva, miks nad on pürginud üha uutele naaberturgudele.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.