Rahandusminister Jürgen Ligi rõhutas täna riigikogu ees, et Euroopa stabiilsusfond EFSF ei anna riikidele mitte raha, vaid aega.
"See raha on garantii vormis ja selle garantii alusel saavad riigid aega, /.../ et üle elada see aeg," ütles Ligi ERRi teatel. "Meie ei lähe otseselt oma raha neile andma, me anname neile väga tingimuslikud garantiid, et nad saaksid oma puudujääke rahastada ja oma võlgadest välja tulla," lisas ta.
Ligi rõhutas, et Eesti ei saa võtta Euroopa võlakriisi ajal ükskõikse kõrvaltvaataja ning jänest sõitja positsiooni. "Tegu on Euroopa ja kogu maailma majanduse kõige põletavama murega ning meie nõusolekuta jääks see lahendus sündimata," ütles rahandusminister.
Riigikogus läks täna esimesele lugemise Euroopa stabiilsusfondis EFSF osalemise eelnõu, millega Eesti lubab garanteerida kahe miljardi euro ulatuses raskustes riikidele antavaid laene.
EFSFi maht on kokku 440 miljardit eurot. Ilma teiste riikide garantiideta oleks võlakriisis riikidel finantsturgudelt raha laenata kallis.
Seotud lood
Bauhof Group ASi juht Toomas Tiivel loodab, et riigikogu liikmetel on vastus olemas, kas hääletada homme euroala päästefondis EFSFis osalemise poolt või vastu.
Euroopa Liidu riikidel pole teist valikut, kui Kreekat ja teisi üle jõu kulutanud liikmesriike garantii ja lisalaenuga majanduslikult jalgadele aidata, kirjutab arvamusloos riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees ja rahanduskomisjoni liige Taavi Rõivas.
Mitte kuidagi ei tohi valitsus jätta ütlemata, et tegu on garantii, mitte reaalse rahaga – valitsus ei tohi valetada, kommenteeris rahandusminister Jürgen Ligi pankur Indrek Neivelti blogipostitust.
Kui ma oleksin riigikogu liige, siis ma hääletaks kindlasti EFSFi poolt, kommenteeris ettevõtja Jüri Käo Eesti osalemist euroala päästefondis EFSF.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.