Eesti start-up'ide arv on viimaste aastate jooksul tublisti kasvanud ja on tekkinud rohkem ka neid ettevõtteid, mis on välisinvestorites huvi äratanud, ütles Ambient Sound Investmentsi (ASI) riskikapitali investeeringute juht Margus Uudam.
“Start-up' ide arv on viimaste aastate jooksul tublisti kasvanud, mõnevõrra ka selliste arv, mis rahvusvahelise kapitali seisukohalt on atraktiivsed,” vastas Uudam küsimusele, kas võrreldes viimaste aastatega on praegu Eestis rohkem või vähem võimalusi, kuhu investeerida. Samas ei pea ASI Uudami sõnul riikide kaupa ettevõtlikkuse taseme jälgimist väga oluliseks.
“Et maailmas tõsisemalt tähelepanu äratada, peavad Läänemere riigid konkureerimise asemel tublisti koostööd tegema,” leidis investeeringute juht Eesti ettevõtetest rääkides.
Uudam lubas meediat kindlasti kursis hoida, kui mõni ASI ettevõtetest peaks müüki minem või kui ASI peaks kaasama täiendavate investeeringute tegemisel rahvusvahelisi investoriteid.
Seda, kui palju maksis sakslastele müüdud ettevõtte Versita, Uudam kokkuleppe konfidentsiaalsusele viidates ei avaldanud. Küsimusele, kui palju ASI sinna peale alginvesteeringu veel raha pani, vastas Uudam, et kuna ettevõte toimis kasumlikult, puudus seetõttu vajadus täiendavateks investeeringuteks. “Investeering võimaldas ettevõttel kiiremat laienemist uutel turgudel, sellest tulenes ettevõttele ka selge väärtuse ja kasumlikkuse kasv,” põhjendas Uudam, mis oli ASI roll veel selle ettevõtte juures.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ambient Sound Investments müüs enda portfelli kuuluva ettevõtte Versita Berliini kirjastusele, ASI teatel oli tegu kasumliku tehinguga.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.