Euroopa Liit plaanib välja pakkuda paindlikumad viisareeglid, et ergutada turismi Hiinast Euroopasse ja Euroopast Hiinasse.
Euroopa Liidu tööstusvolinik Antonio Tajani allkirjastas täna Pekingis ühisavalduse Hiina rahvusliku turismiadministratsiooni asejuhi Wang Zhifaga turismialase koostöö tihendamisest.
"Turism on oluline Hiinale ja Euroopale, mõlemad tahavad suurendada turistide arvu," ütles Tajani, kelle sõnul on tegemist majanduse jaoks kaaluka tööstusharuga, mis mõjutab ka majanduse mitmeid teisi sektoreid.
Tajani sõnul esitab ta koos siseasjade voliniku Cecilia Malmströmiga novembriks viisalihtsustuse ettepaneku, võttes eeskuju riikidest nagu USA ja Poola, kus sarnaseid meetmeid on kasutatud. Samuti on eeskujuks ELi oma õnnestunud pilootprojekt Lõuna-Ameerika riikidega.
Tajani sõnul pakkus ta Hiina poolele välja korraldada samasugune pilootprojekt turistide arvu suurendamiseks 2015. aasta EXPO ajaks, mis toimub Itaalias Milanos. Projekti on kaasatud ka lennufirmad, et suurendada selleks ajaks lendude arvu ning pakkuda soodsama hinnaga pileteid.
Eelkõige puudutab viisalihtsustus turismiviisasid, kuid viimane sõna on selles valdkonnas liikmesriikide öelda.
Tajani viitas maailma arenenud riikide G20 tippkohtumisel Mehhikos tehtud avaldusele, kus nimetatakse reisimise võimalust kui olulist elementi majanduskasvu ja töökohtade tagamisel.
Seotud lood
Euroopa Komisjon esitas täna ettepaneku lihtsustada ja lühendada viisa saamist neile kolmandate riikide kodanikele, kes soovivad Euroopa Liidus viibida lühiajaliselt.
Majanduskriisi rängad tagajärjed ja kasvav globaalne konkurents sunnib Euroopa Liitu oma tööstuspoliitikat ümber hindama.
Hiina avas nädalavahetusel Shanghais uue vabatsooni, et eksperimenteerida kapitali vabama liikumise ja muude reformidega, mis aitaksid majanduskasvu üleval hoida.
Täna algab Euroopa Komisjoni tööstusvoliniku ja keskkonnavoliniku visiit Pekingisse, et sillutada teed koostööle eelkõige rohelise tehnoloogia ja turismi valdkonnas.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.