Säästlikust arengust ja rohemajandusest on saanud Euroopa Liidu ja Hiina suhetes üks olulisemaid valdkondi, millele keskendus ka ELi volinike ja ettevõtjate Hiina-visiit.
"Tüli päikesepaneelide üle on vaid ajutine probleem," pareeris ELi tööstusvolinik Antonio Tajani läinud nädalal Pekingis, kus ta koos keskkonnavolinik Janez Potocnikuga Euroopa keskkonnatehnoloogia firmadele Hiinas teed sillutas. "Oluline on probleemid lahendada, kuid strateegia on paigas. Me tahame Hiinas äri teha."
Rohemajandus saab olema keskne teema ka sügisel Pekingis toimuval Euroopa Liidu ja Hiina tippkohtumisel.
* ajakirjaniku visiiti rahastas Euroopa Komisjon
28 fotot
- Keskklassi kasv ei pruugi tingimata tähendada suuremaid poliitilisi nõudmisi - paljude hiinlaste jaoks on esimesel kohal jätkuvalt majanduslik heaolu. Nii räägivad mõned vaatlejad pigem keskmist tulu teenivast klassist. Foto: Sirje Rank
Seotud lood
Majanduskriisi rängad tagajärjed ja kasvav globaalne konkurents sunnib Euroopa Liitu oma tööstuspoliitikat ümber hindama.
Hiina avas nädalavahetusel Shanghais uue vabatsooni, et eksperimenteerida kapitali vabama liikumise ja muude reformidega, mis aitaksid majanduskasvu üleval hoida.
Täna algab Euroopa Komisjoni tööstusvoliniku ja keskkonnavoliniku visiit Pekingisse, et sillutada teed koostööle eelkõige rohelise tehnoloogia ja turismi valdkonnas.
Euroopa Komisjoni tööstusvolinik Antoni Tajani kritiseerib teravalt olukorda, milles peab toime tulema Euroopa tööstus - ühelt poolt kõrged energiakulud ambitsioonikate kliimaeesmärkide pärast, teisalt liiga tugev valuuta.
Rail Balticu Ülemiste terminali ehitustööd käivad: mitmed töövõtjad on juba kaasatud ja õige pea kuulutatakse välja veel neli hanget. Peagi alustatakse jalakäijate rõõmuks ka T1st Ülemiste Keskuseni viiva tunneli ehitamisega.