"Meil on Saksamaal seljataga neli head aastat ja ma loodan, et ka järgmised neli on head aastad," ütles Merkel, tõstes esile Saksa majanduse käekäiku Kreekast lahti läinud võlakriisi aastatel.
Saksamaa majandus on tugev ning hõive ja maksutulud rekordil, kiitis Merkel, hoiatades, et Steinbrücki maksutõusude plaan võib majanduse hea käekäigu ohtu seada.
Merkeli sõnul sunnib Saksamaa nõudmine, et igasugune kriisiabi peab olema seotud reformidega, euroala riike oma konkurentsivõimet parandama.
"Keegi ei tea täpselt, kuidas Kreekas asjad kujunevad," ütles Merkel. "Minu ülesanne kantslerina on tagada, et surve Kreekale reformide läbi viimiseks ei väheneks." Merkel möönis, et Kreeka võib vajada uut abipaketti. "Kui suurt, ei tea keegi," märkis ta.
Süüria suhtes olid mõlemad poliitikud ühel meelel, et Saksamaa USA juhitud interventsiooniga ei liitu.
Arvamusküsitlused näitasid, et kumbki pool ei väljunud debatist selge edumaaga.
"See oli üsna tasavägine," ütles Bloombergile Berenberg Banki ökonomist Holger Schmieding. "Tema isiklik populaarsus, mis Merkelist väga suuresti maha jääb, võib veidi paraneda. Kuid ma ei usu, et sellest parteide eelistamises mingeid suuri muutusi sünnib," jätkas ta. "Merkel ei ole just kõige karismaatilisem persoon, kuid see just paljudele sakslastele meeldibki."
Telekanali RTL tellimisel vahetult debati järel korraldatud küsitlus, mille viis läbi Forsa, näitas napiks võitjaks Merkelit 44%ga Steinbrücki 43% vastu.