Ukrainas on pankadevahelisel laenuturul kerkinud järgmise päevani raha laenamisel intressimäär 20 protsendile.
Ukraina püüab vältida valuuta devalveerimist, mis on loonud rahapuuduse ja mis võib viia riigi kolmandasse majanduslangusesse alates 2008. aastast, vahendab Bloomberg.
Läinud kuul vähenesid Ukraina valuutareservid 9%, seitsme aasta madalaimale tasemele, kuna president Viktor Janukovitš otsustas peatada kõnelused ELi vabakaubanduslepingu üle, eelistades tihedamaid sidemeid Venemaaga, mis viis üle riigi protestideni.
"Tõenäoliselt püüab valitsus kaitsta valuutat nii kaua, kui võimalik," ütles Eurasia Groupi vanemanalüütik Alex Brideau. "Küsimus on, millises punktis see muutub kaitsmatuks. Nad hindavad devalveerimise riske."
Veel 6. detsembil oli üleöölaenude intressimäär 12% ja 29. novembril 4,3%.
Ukraina valitsuse järgmise aasta juunis lõppevate USA dollarites võlakirjade tootlus kerkis eile 2,46 protsendipunkti võrra rekordkõrgele 20,86 protsendile. 2023. aasta aprillis lõppevate võlakirjade tootlus kasvas 42 baaspunkti võrra 10,8 protsendile. See on kõrgeim tootlus kaheksa kuud tagasi emiteeritud võlakirjadele.
Müügilaine saabus, kui Venemaa külvas kahtlust Ukraina kohese abistamise osas.
30. novembri seisuga olid Ukraina valuutareservid 18,79 miljardit dollarit.
Ukrainal lõppevad järgmisel kahel aastal ligi 17 miljardi dollari eest võlakirju.
Seotud lood
Ukraina president Viktor Janukovitš läheb täna Moskvasse, et taotleda kuni 15 miljardi dollari suurust kriisilaenu, samal ajal kui Kiievis jätkuvad valitsusvastased protestid, mis ei toeta tihedamaid sidemeid Venemaaga, kirjutab Bloomberg.
Ukraina opositsioon ärgitas inimesi täna Kiievis tänavaile tulema, et saada kokku rohkem kui miljon inimest, survestamaks president Viktor Janukovitšit tihendama Venemaa asemel Ukraina suhteid Euroopa Liiduga.
Opositsiooni korraldatud umbusaldushääletus Ukraina valitsusele kukkus parlamendis täna läbi.
Niipea, kui Ukraina peaks ELile selja pöörama, kaotab Eesti kohe samavõrra seda, mida analüütikud nimetavad strateegiliseks sügavuseks. Küll mitte väga otseselt, nt sõjaliselt, aga siiski mõjusalt, leiab välispoliitika instituudi analüütik Ahto Lobjakas.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.