Reitinguagentuur S&P kärpis euroala suuruselt teise majandusruumi Prantsusmaa reitingut, tuues põhjuseks kidura majanduskasvu, mis pärsib võimalusi riigi rahanduse korda saamiseks.
Agentuur, mis jättis Prantsusmaa kolme A tippreitingust ilma juba mullu jaanuaris, kärpis riigi AA+ reitingut ühe pügala võrra tasemele AA. Tugevuselt kolmanda järgu reitingu väljavaade on stabiilne, vahendas agentuur Bloomberg.
Reitingukärbe annab signaali, et Prantsusmaa president Francois Hollande pole oma tööturuseaduste ja tööjõumaksude reformidega suutnud Prantsusmaa konkurentsivõime vähenemist peatada.
"Kärbe väljendab meie seisukohta, et Prantsusmaa valitsuse praegused eelarve- ja struktuurireformid maksunduse ning kaupade, teenuste ja tööjõuturul, ei paranda keskpikas vaates kuigivõrd Prantsusmaa majanduse kasvuväljavaateid," märkis S&P. Agentuur taunis valitsuse katseid riigi niigi kõrgeid makse veelgi tõsta, suutmata samas piisavalt kärpida eelarve kulude poolt.
Agentuur Fitch jättis Prantsusmaa tippreitingust ilma juulis, agentuur Moody's läinud aasta novembris.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Prantsusmaa president Francois Hollande, kelle populaarsusreitingud on rekordmadalal, lubas uusaastakõnes alanud aastal keskenduda kõrge tööpuuduse vähendamisele.
Äsja ajalehele Financial Times intervjuu andnud Prantsusmaa keskpanga juht Christian Noyer hoiatab "tohutu riski" eest, mille võtavad finantstehingute maksu plaanivad Euroopa Liidu riigid.
Prantsusmaa president ja peaminister on läinud aastal võimule tulekust saadik kehtestanud uusi makse 27 miljardi euro väärtuses ning lähinädalatel valmiv tuleva aasta eelarve lisab veel vähemalt kuus miljardit eurot.
Teises kvartalis majanduslangusest välja saanud Prantsusmaa majandus kahanes kolmandas kvartalis uuesti.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.