Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse nõukogu esimehe Cinzia Siigi sõnul unustab osa liikmeid nõukogus oma väärikuse ning sõimab valimatult neid, kellele oma seisukohti peale suruda ei õnnestu.
Eesti Päevalehega rääkinud Siig ütles, et poliitilise kempluse tõttu on EASi nõukogu muutunud koostöövõimetuks ning uue juhatuse liikme Andres Rannamäe tagasikutsumine oli liiga ennatlik.
"Mul on tunne, et see on osa nõukogu liikmete huvides ja meedia on ise ka olukorda üle võimendanud," kommenteeris Siig. Tema sõnul on intriigide punumine käinud pikka aega.
"Mis puudutab erakondlikku kuuluvust, siis nõukogus on Reformierakonna riigikogu liige, lisaks aktiivselt päevapoliitikas osalevad liikmed (Kalev Lillo, Andrei Korobeinik, Ivi Eenmaa – EPLi toim). Tundub, et riigikogu saali nägelemised on toodud ka nõukokku. Pidevalt võideldakse arusaamatutel põhjustel millegi vastu. Koostööd teha ei taheta absoluutselt ja ainult enda seisukohta üritatakse läbi suruda. See on absurdne olukord. EAS-i tegevuse n-ö tegelikud tulemused jäävad nõukogu liikmete võimuvõitluse varju," kirjeldas Siig olukorda nõukogus.
Loe pikemat intervjuud
Eesti Päevalehest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
EASi pea 15 aastase ajaloo jooksul pole seal olnud praegusega sarnast juhitamatut (juhtimis)kriisi. EASi „pilti pääsemine“ iseenesest on tore, paraku tõmbavad skandaalimaigulised uudised tähelepanu eemale neist asjust, mis tegelikult väärivad selgeksarutamist, kirjutab Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse liige Mart Einasto, kes juhtis EASi nõukogu aastatel 2008-2012.
Väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling kutsub aprilli lõpuks tagasi kõik EASi nõukogu liikmed ja nimetab ametisse uue, väiksemaarvulise ja efektiivsema nõukogu.
Riigiprokuratuur jõudis otsusele, et ei alusta kriminaalmenetlust EASi tänaseks endise juhi Andres Rannamäe osas.
Verivärske EASi nõukogu liikme Maris Lauri sõnul tuli juhatuse liikme Martin Hirvoja tagandamise otsus nõukogus koosolekul suhteliselt üksmeelselt.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.