Neljapäeval lahvatas torm veeklaasis, kui nobelist Paul Krugman julges kahelda, kas Eesti majanduskriisist taastumine on ikka triumf või lihtsalt tubli saavutus.
Juba öösel vastu neljapäeva avaldas ärritunud president Toomas Hendrik Ilves sapiseid kommentaare, mis pälvisid laialdast tähelepanu ka rahvusvahelises meedias. Neljapäeva hommikul vastas Krugmanile sama kriitiliselt valitsuse pressikonverentsil – kuid vastupidiselt Ilvesele püüdes argumenteerida – ka rahandusminister Jürgen Ligi. Tarkinvestor.ee asutaja Kristjan Lepik avaldas koguni pika temaatilise analüüsi. Üha kasvav arvamuste, selgituste ja kommentaaride arv algatas elava diskussiooni.
Nii tulebki olenemata vastusest, kas Krugmanil on õigus, majanduseksperti tänada, et suutis meie arvamusliidrite veendumust ainuõigsuses raputada ja ühiskonnas sisulist arutelu tekitada.
Autor: Harry Tuul, Harry Tuul
Seotud lood
Krugmani kirjutis oli täiesti neutraalne, adekvaatne tähelepanu juhtimine (juhuslikult seekord Eesti peal), et kasinusmeetmed viisid suure SKP languseni ja majandus ei ole tänaseks taastunud või on teinud seda isegi vähem, kui mõni teises riigis, kus ei kasutatud kasinusmeetmeid, kirjutab Šveitsis elav erainvestor Rene Kuuskmann.
Rahvusvahelises meedias annavad elavat kõneainet Eesti presidendi Toomas Hendrik Ilvese ägedad vastulaused USA majandusteadlasele ja Nobeli preemia laureaadile Paul Krugmanile.
Krugman ei jälgi Eesti arengut esimest päeva ning tema väited on paljuski põhjendatud, kommenteeris riigikogu keskfraktsiooni esimees Kadri Simson president Ilvese ja Nobeli preemiaga tunnustatud majandusteadlase Paul Krugmani mõttevahetust.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.