Eesti kaks kaitseidu Wayren ja Telearmy on valitud NATO Diana innovatsioonikiirendisse, sest nende toodetel on tugev potentsiaal nii kaitsetööstuses kui ka tsiviilkasutuses.
- Pilt on illustreeriv. Foto: AFP/Scanpix
Andmevahetuse platvormi arendava Wayreni juht Henry Härm rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et kiirendisse saamine aitab idufirmal oma tehnoloogiat paremini testida, saada ekspertarvamusi ning laiendada müügivõimekust.
Viie-seitsme aasta perspektiivis on ettevõttel eesmärk kasvada miljardiettevõtteks, ütles Härm.
Sama eesmärgiga on ka kaugjuhtimistehnoloogiat arendav Telearmy, kes praegu testib oma lahendusi Ukrainas. Idufirma juhi parem käsi Jana Varimaa rääkis, et Ukrainas saab meeskond kätte hea kogemuse ning seejärel teab, kuidas tehnoloogiat edasi arendada. Seejärel võiks idufirma jõuda suuriikide kaitsehangeteni, mis miljardifirma eesmärgile tublilt kaasa aitaks.
Kuna mõlema firma tehnoloogiat saab kasutada ka tsiviilkasutuses, siis on miljardi euro suuruse käibe saavutamine täiesti reaalne, ütlesid idufirmade esindajad.
Lisaks rääkisid Härm ja Varimaa, kuidas nende tehnoloogiad sõjas ja tavaelus kasutatakse, mida nende jaoks NATO kiirendisse saamine tähendab ning kuidas läheb neil raha kaasamisega.
Küsis Mai Kroonmäe.
Ukrainas kogemusi koguvad Eesti kaitseidud unistavad miljardifirmast
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Laskemoona tootma hakkava Frankenburg Technologiesi asutaja Taavi Madiberk värbas omale kaitsevaldkonna koorekihi. Kasulikke sidemeid loodi tasa ja targu juba mõnda aega.
Suurettevõtja Taavi Madiberki tahab hiljuti loodud kaitseidu Frankenburg Technologiesi kasvatada tõeliselt suureks ‒ decacorniks, mis on kümmekorda väärtuslikum kui ükssarvik.
Kaitseidu Vegvisir sõlmis koostöölepingu Austraalia maaväega. Idufirma juhi Ingvar Pärnamäe sõnul on firmal käsil juba järgmised läbirääkimised.
Frankenburg Technologiesi tegevjuht ja endine kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm liitub maailma juhtiva robootika ja autonoomsete süsteemide arendaja Milrem Roboticsi nõukoguga.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.