USAsse San Fransiscosse kogunevad täna üle
ilma kokku robotid, et võtta mõõtu jalgpallis, lähivõitluses ja sumos.
24 riigi robotiehitajad on toonud oma loomingu robomängudele, mis on Guinessi rekordite raamatu järgi maailma suurim robotivõistlus, teatas Physorg.
Tänavu on kavas 83 erinevat ala, viiendik alasid on seotud kõndivate inimesesarnaste robotitegaKõrghetk saab olema robotivõitlus, kui kuni 154 kilo kaaluvad masinad kuulikindlate klaaside taga üksteist hävitades romurallivad. Viimane, mis veel töötada suudab, kuulutatakse võitjaks.
Võistlusrobotite arsenalis on saeterad, leegiheitjad ja hüdraulilised haamrid. Võitlusroboteid on oodata USAst, Kanadast, Brasiiliast, Mehhikost, Suurbritanniast, Hollandist, Austraaliast ning isegi Iraanist
"Iga aastaga muutuvad võitlusrobotid aina paremaks," ütles robomängude asutaja David Calkins. Mängude ideega tuli ta lagedale 2004. aastal, püüdes luua kohta, kust erinevates valdkondades tegutsevad insenerid saaks oma ideid proovile panna ning mõtteid vahetada.
Üks tänavusi tõmbenumbreid on jalgpall, kus inimesesarnased robotid löövad samamoodi väravaid nagu David Beckham. USA robotmeeskonnal on kaitsta mullune kuldmedal, kui nad surusid vastu muru Suurbritannia metall-meeskonna.
"See, kuidas robotid iga aastaga aina täiuslikumaks muutuvad on hämmastav," ütles Calkins.
Robotsumos kaotab see, kes esimesena väikesest ringist välja trügitakse. Lisaks pannakse robotid proovile kung-fus ja maratonil. Esimest korda on kavas robotite korvpall.
Robomängude kodulehekülgLoe ka teisi
Novaatori uudiseid.
Seotud lood
Iisraelis on valmistatud sõdur-robot, kes
tulistab, kahjutustab pomme ning loobib granaate.
Teadlased on mures autonoomsete
iseotsustavate robotite aina laiema kasutamise üle, muuhulgas on juba praegu
robotid kasutuses ka sõjanduses.
Vernor Vinge, mees, kes on tehisintellekti
võimuletulekut ennustanud juba 1980ndatest aastatest peale hoiatab
Computerworldile antud intervjuus riskide eest, mida peidab endas elektrooniline
superintelligents.
Langenud sõpra lahinguväljale maha jätta on
väga raske. Paljud sõdurid on valmis eluga riskima, et kaaslase laip ülas leida
ja endaga kaasa viia. Et niimoodi mitte veel enam sõdureid kaotada, on USA armee
välja töötanud roboti, kes toimetab lahinguväljalt minema haavatud või langenud
sõdurid, vahendas New Scientist.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.