GILD Fund Managementi enamusosaluse omandamise tehingu initsiatiiv tuli nii minu kui GILDi meeskonna poolt, sõnas GILD Arbitrage`i uus fondijuht Tõnu Pekk Äripäevale.
"Ma omandan enamusosaluse GILD Arbitrage'i fondivalitsejas AS GILD Fund Managementis ostu-müügitehingu tulemusena," kommenteeris Pekk oma osalust fondis. "Antud tehingu initsiatiiv tuli nii minu kui GILDi meeskonna poolt," lisas ta.
"GILD Arbitrage`i fondijuhina on minu peamiseks ülesandeks fondi olukorra stabiliseerimine ning väärtuse kasvatamine tegutsedes kooskõlas fondi tingimuste ning investeerimiskomitee otsustega," rääkis ta.
Pekk ütles, et Gild Partnersi või fondi investeeringutega ta varem seotud ei ole olnud.
"Investorid on GILD Arbitrage`i raha paigutanud erinevatel aegadel erineva hinnaga. Fondijuhi eesmärgiks on olemasolevate investeeringute väärtuse maksimeerimine sõltumata sellest hinnast või tootlusest (kas positiivsest või negatiivsest), mis investor praeguseks hetkeks saavutanud," sõnas Pekk.
Pekk ei julgenud veel neile, kes on Gild Arbitrage`i investeerinud, lootust anda osaliselt oma investeeringud tagasi saada. "Fondijuhtimises ei ole hea tava investeeringute tuleviku tulususe üle spekuleerida," sõnas ta.
Küsimusele, kui optimistilk olete GILD Arbitrage`i suhtes, kui palju annab sellest veel päästa või kui palju on jäädavalt kadunud, vastas Pekk, et kindlasti on ta paremas positsioonis täpsematele küsimustele vastama mõne kuu pärast ehk siis pärast seda, kui tal on olnud reaalne võimalus fondi varadega tööd teha.
Seotud lood
Tõnu Pekk ja Henrik Karmo omandasid 100% kinnisvarafondi EEREIF fondivalitseja Gild Property Asset Management AS aktsiatest ASilt GILD Partners.
Veebruaris viidi lõpule tehing, millega Tõnu Pekk omandas 75% suuruse osaluse riskikapitalifondi Gild Arbitrage’i fondivalitsejas.
Juba oktoobris väitis Gild Arbitrage'i võlausaldaja Marcel Vichmann, et Rain Tamm ja Tõnis Haavel tuleks trellide taha pista.
Täna kogunesid Gild Arbitrage'i investorid
üldkoosolekule, kus pärast neljatunnist koosviibimist otsustati muuta fondi
tingimusi vastavalt fondivalitseja ettepanekutele. Investorid küll naeratavad
lootusrikkalt, kuid on arvestanud, et raha tagasisaamine võib kujuneda
helesiniseks unistuseks.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”