Ehkki LinkedIn on tegelikult niššitoode, on firma täiesti tõsine tegija ning tal on võimalus börsil läbi lüüa, ütles riigikogu liige, ASi Rate Solutions looja Andrei Korobeinik.
„Samas ma väga ei usu, et ka teised sotsiaalvõrgustiku firmad seda suudaksid,“ lausus Korobeinik. „Tugevaid sotsiaalvõrgustiku ettevõtteid on maailmas tegelikult üsna vähe. Neid on näiteks Hiinas ja Venemaal, aga nad on kohalikud mängijad.“
Korobeinik rõhutas, et pigem räägime praegu sellest, et järjest enam hakkavad börsile minema internetifirmad. „Majanduskriis on läbi ja raha liigub,“ lausus Korobeinik. „Tundub, et finantsinvestoritel on internetifirmade vastu huvi olemas.“
Äripäev küsis päevaküsimusena, kas sotsiaalvõrgustiku firmad on börsil uued tegijad. Päevaküsimuse ajendiks oli see, et neljapäeval hakati New Yorgi börsil kauplema suurima tööalase sotsiaalvõrgustiku LinkedIn aktsiatega.
Seotud lood
Just sotsiaalvõrgustike turuväärtused on täna muude tehnoloogia valdkonna firmadega võrreldes kordades suuremad, kinnitas internetiärimees Jüri Kaljundi.
Täna Ühendriikide aktsiaturul debüteerinud tööalane sotsiaalvõrgustik Linkedin’i aktsia on neljapäeva pärastlõunaks esialgse müügihinnaga võrreldes kerkinud ligi 140 protsenti.
Erinevate elukutsete professionaalidele mõeldud sotsiaalvõrgustik LinkedIn plaanib aktsiate esmaemissiooniga koguda vähemalt 175 miljonit dollarit, mis võib avada teiste tuntud sotsiaalvõrgustike börsile tuleku väravad.
Eile New Yorgi börsile tulnud LinkedIn aktsia lendas päevaga üles 45 dollariselt IPO hinnalt 94,25 dollarini ehk 109 protsenti. See tõstis tööalase sotsiaalvõrgustiku turuväärtuse ligi 9 miljardi dollarini ning on tõstatanud õigustatud küsimuse: kui kallis on sel juhul Facebook?
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.