Gild Arbitrage'i fondijuht Tõnu Pekk teatas üleeile investoritele, et fondiosaku puhasväärtus on 0 eurot.
Tõsi, Gild Arbitrage'i lugu pole veel päris lõppenud, kuid osakuomanike lootus kasvõi osa oma investeeringust tagasi saada on muutunud kaduvväikeseks. Võib öelda, et kõik sõltub sellest, kas Armeenia kaevandustest leitakse väärismetalle või mitte.
"31. detsembri 2011. aasta seisuga on fondiosaku puhasväärtus (NAV) 0 eurot ning fondi kohustused ületavad olemasolevaid varasid 0,8 miljoni euroga," teatas Gild Arbitrage'i fondijuht Tõnu Pekk üleeile investoritele. Ta selgitas teates, et kuigi fondi portfelli kuuluvate erakapitalil põhinevate ettevõtete areng oli aasta teises pooles positiivne (Cinamon, Rolvika ja CV-Online, väärtuse kasv võrreldes 2011. aasta esimese poolega 3,47 miljonit eurot), ei kaalunud see üles Armeenia varadele tehtud märkimisväärset väärtuse allahindamist vastavalt Galidzori ja Arvidzori deposiitide pinnaseuuringute tulemustele (muutus -9,1 miljonit eurot), mis koos võlakapitali kõrge kuluga (suurenemine 1,8 miljoni euro võrra) tingis olukorra, kus fondi varade väärtus ei ületa enam võetud kohustusi.
Fondi suurim investeering Armeenia kullalitsentsidesse sai fondi varade hindamisel hävitava hinnangu, teatati investoritele: "Fondi laenud metallide uurimislitsentside portfelli on hinnatud väärtusega 3,71 miljonit eurot. See on 71,1%-line kukkumine võrreldes 2011. aasta juuni lõpus avaldatud väärtusega ning peegeldab kahe deposiidi väärtuse allahindamist, kuna teostatud uurimistööd ei toetanud eeldusi majandusliku potentsiaali olemasolu osas. Suurimaks ebamäärasuseks täna avaldatud väärtuse juures on fondi võimekus viia läbi Mazra deposiidi puurimisprogramm ning saada rahvusvahelistele standarditele vastav kinnitus piisava ressursi olemasolu kohta."
Seotud lood
Eesti esimene riskifond Gild Arbitrage likvideeritakse – fondi üle võtnud Tõnu Pekk ei suutnud kastaneid tulest välja tuua.
Riskikapitalifondi Gild Arbitrage võlausaldajad oma laenu tänavu sügisel tõenäoliselt pikendada ei soovi ja seega pannakse fondi varad sundmüüki.
Äripäeva kirjutab tänases juhtkirjas, et Gildi hukutas eelkõige info varjamine investorite, partnerite ja klientide ning avalikkuse eest, millega püüti valesid otsuseid kinni katta.
Ärinaine, ajakirja Mood väljaandja Tiiu Järviste, kes on Gild Arbitrage'i riskifondi investor, ütles eile, et tunne fondi tuleviku osas on üsna lootusetu.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.