Ärinaine, ajakirja Mood väljaandja Tiiu Järviste, kes on Gild Arbitrage'i riskifondi investor, ütles eile, et tunne fondi tuleviku osas on üsna lootusetu.
2009. aasta sügisel toimunud GA osakuomanike üldkoosolekul oli Järviste optimistlik ja ütles, et usub raha tagasisaamist. Toonasel koosolekul otsustati fondi tähtaega pikendada. „Usume Eesti poistesse. Väga,“ ütles ta siis rõõmsalt. Eile oli Järviste endiselt lõbus, kuid optimism selle investeeringu osas oli siiski kadunud. „Üsna lootusetu tunne on,“ sõnas ta. Pärast suurt majanduskriisi on kõikidel ettevõtjatel päris raske elu olnud, lisas Järviste. „Käed, jalad ja pea on alles,“ nimetas Järviste kõige tähtsama ja nentis, et masendusse ei saa kaotatud raha pärast langeda.
„Mäletan väga hästi, et 2007. aastal, oli vist novembris, soovitas Joakim Helenius mulle tungivalt „müü kõik, müü kõik“, aga mina vaidlesin vastu ja ütlesin, et olen rahulik pikaajaline investor. Poole aasta pärast mõtlesin, et issand, miks ma ei kuulanud vanemat ärimeest,“ meenutas Järviste veel. Ta võttis olukorra kokku selliselt, et majanduskriis on paljusid ettevõtjaid õpetanud ja igaüks peabki ise oma õppetunni kätte saama.
Esmaspäeval teatas praegune fondijuht ja -valitseja Tõnu Pekk GA investoritele, et fondiosakute puhasväärtus on 0 eurot ning olemasoleva vara väärtus jääb alla fondi kohustustele. 19,1 miljonit eurot on fondi võlakohustuste kogumaht. Varade koguväärtus on langenud kohustustest väiksemaks ehk 18,3 miljonile eurole.
Seotud lood
Riskikapitalifondi Gild Arbitrage võlausaldajad oma laenu tänavu sügisel tõenäoliselt pikendada ei soovi ja seega pannakse fondi varad sundmüüki.
Äripäeva kirjutab tänases juhtkirjas, et Gildi hukutas eelkõige info varjamine investorite, partnerite ja klientide ning avalikkuse eest, millega püüti valesid otsuseid kinni katta.
"Kogu see fond oli lotopilet," ütles umbes 50 miljonit krooni (3,3 mln eurot) Gild Arbitrage'i osakutesse matnud Erko Kundla eile.
Gild Arbitrage'i fondijuht Tõnu Pekk teatas üleeile investoritele, et fondiosaku puhasväärtus on 0 eurot.
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi
Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.