Eile palju kõneainet tekitanud Paul Krugman vastas Toomas Hendrik Ilvesele uue graafikuga USA Suure Depressiooni aegsest majandusest. Sõnum endiselt säästmiskriitiline.
Värskes blogikandes küsib Krugman: "Kuna osad inimesed kinnitavad, et Eesti osaline - kuid vaid osaline - taastumine tõsisest majanduskriisist kinnitab kasinspoliitika imesid, siis kas nad nõustuksid ka sellega, et alljärgnev tõestab FDRi (USA endine president Franklin Delano Roosevelt) Uue Kursi uskumatut edu?".
Uus Kurss oli FDRi reformikava, mille kandev idee oli, et majanduskasvu taastamiseks tuleb soodustada tarbimise kasvu. See eeldas sissetulekute suurendamist ja selle nimel võis riigieelarve tasakaalust välja lasta. FDR tõstis makse, suurendas riigivõlga. Riik hakkas suuremas ulatuses toetama uute töökohtade loomist, organiseerima hädaabitöid, kehtestati minimaalne töötasu ja tööpäeva maksimaalne pikkus, samuti hakkas riik hoolitsema abivajajate eest, reguleerima põllumajandust.
Küsimust illustreerib ta graafikuga, millelt paistab, et Suure depressiooni aastail 1929-1933 langes USA SKP püstloodis ning peale Roosevelti ametiaega hakkas majandus kasvama.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!