Palgainfo agentuuri novembrikuise küsitluse põhjal pooldab töötasude avalikustamist vaid 2% Eestis küsitletud tööandjaist.
Töövõtjaist pooldab töötasude avalikustamist 8% küsitletuist. Lisaks arvab 48% töövõtjaid, et erinevate ametite töötasude kohta peaks olema rohkem avalikku infot, kuid see ei pea olema isikupõhine. Tööandjaist on sama meelt 38% küsitletuist.
Seda, et kogu töötasudega seotud info peaks olema konfidentsiaalne, pooldab 30% tööandjaist ja 23% töövõtjaist.
Kokkuvõttes on nii tööandjad kui ka töövõtjad pigem seda meelt, et töötasud ei peaks olema avalikud, samas tahab suur hulk töövõtjaid saada praegusest rohkem isikustamata infot töötasude kohta erinevates ametites. Töövõtjad on ühtlasi märgatavalt rohkem töötasudega seotud info avalikustamise poolt kui tööandjad.
Palgainfo Agentuuri küsitluses osales üle 300 tööandja ja ligi 13 000 töövõtjat.
Seotud lood
Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina leiab, et läbipaistvam tööturg muutub efektiivsemaks, kuid seda ainult juhul, kui palga puhul võrreldakse omavahel võrreldavaid asju.
Üheksakümnendate keskel olid Eesti toidutööstuse Nokiaks kalakonservid, millest vaatasid vastu kurbade silmadega sprotid. Neil oli idaturul hea minek. Raha teenimist kalade kurvad silmad ei takistanud, meenutab Äripäeva peatoimetaja asetäitja Aivar Hundimägi.
Palkade avalikustamise idee üheks suuremaks kitsaskohaks pidasid tänasel Äripäeva Palgafoorumil esinenud osapooled probleeme, mida avalikustamine võib põhjustada töötajate isiklikus elus.
Äripäev võtab kokku, milliste argumentidega diskuteerisid palkade avalikustamise idee pooldajad ja vastased.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.