Eestis on täna kasutusel 300 000 nutitelefoni ja 45 000 tahvelarvutit, ütles EMT kommunikatsioonijuht Lauri Toomsalu.
Üks kolmandik tahvelarvutitest on tema sõnul wifi toega ning kaks kolmandikku 3G toega. Eestis müüakse valdavalt 3G mudeleid, mujal maailmas on suhe wifi-toega tahvelarvutitega enam-vähem võrdne. rääkis Toomsalu Äripäeva tänasel
äpiseminaril.
EMT müüdavaist telefonidest on tema sõnul 68% nutitelefonid. 80% kasutavaid neist operatsioonisüsteemina Androidi, 7% iOSi, ülejäänud on Symbian, Samsungi Bada, Microsofti Windows jms. Võrdluseks Rootsis on iOSi osakaal 60%, Androidil 35%, teistel 5%, märkis ta.
Eestis on nutitelefonide osakaal veidi üle veerandi, Rootsis 63%. Eestis on hinnanguliselt kasutusel 1,1 miljonit mobiiltelefoni, sõnas Toomsalu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Olen hakanud kartma Eesti veebiteenuseid ja äppe, ütles tehnoloogiaajakirja Digi peatoimetaja Henrik Roonemaa.
Mobiilne rakendus turundab ennast ise, ütles Solaris Kino turundus- ja kommunikatsioonijuht Tanel Tatter.
AppTankeri juhi Martin Mägi sõnul eeldavad potentsiaalsed kliendid tihti, et äpi loomine maksab viiendiku selle tegelikust hinnast.
99% äppidest ehk nutitelefonis jooksvatest programmidest on tegelikult surnud, ütles IT-ettevõtja Tõnu Runnel täna Äripäeva äpiseminaril.
Küberturvalisus peaks olema igaühe igapäevaelu lahutamatu osa. Olenemata sellest, kas oled eraisik, väikeettevõtja või suurfirma juht, mõjutab digitaalne maailm paratamatult kõiki, kes internetis toimetavad. Tele2 ärikliendi erilahenduste ja IT-teenuste juht Janek Jaago selgitab, miks on vähemalt esmane digikaitse hädavajalik igale kasutajale.