Eesti idufirma ZeroTurnaround ostis koos meeskonna ja patentidega konkurendi, tarkvaraettevõtte Javeleon. Hinda hoitakse hetkel veel saladuses.
”Hinda me ei avalikusta, ka vahemikku mitte. See polnud mingi miljardites tehing, tegemist oli ikkagi väikeettevõttega, kuid päris odav ka ei olnud,” märkis ZeroTurnaroundi kaasasutaja ja tegevjuht Jevgeni Kabanov telefonis.
"Javeleon oli meie kõige kiiremini arenev konkurent. Nad tulid ülikoolist ja me tahtsime mõningaid nende veel väljatöötamata lahendusi endale. Ostsime ettevõtte koos meeskonna ja intellektuaalse omandi ja kliendibaasiga,” seletas Kabanov, kelle sõnul annab see ost nende ettevõttele turul konkurentsieelise. ”Integreerime nende innovatsiooni enda lipulaeva tootesse, suudame nii oma klientidele rohkem väärtusi pakkuda. Samuti oleme ostnud ära oma kõige potentsiaalsema konkurendi,” märkis Kabanov telefonis rahulolevalt.
Tehing sõlmiti vastastikuse huvi tulemusel. ”Saime aru mingil hetkel, et me tegutsesime viimased viis aastat ettevõtlusega ja nemad tegutsesid uuringutega, tekkis hea sünergia ja siis see diil saigi vastastikuse huvi tulemusel kokku pandud,” märkis Kabanov ja lisas, et nemad alustasid läbirääkimisi.
Tegemist oli kombineeritud tehinguga, Taani teadlased Allan Gregersen ja Michael Rasmussen ja Lõuna Taani ülikool saavad ettevõttes ka väikesed osalused. Põhiomanikud jäävad Kabanovi sõnul siiski samaks. ”Nad on pigem väikeomanikud jah. Täpseid osalusi me veel kommenteerida ei saa,” lisas Kabanov.
Mõnda aega tagasi viis ettevõte oma keha USA firma alla, toona tõi Kabanov põhjuseks juriidilised põhjused. ”USAsse kolimise suures põhjuseks on meie USA investor Bostoni riskikapitalifirma Bain Capital Ventures (BCV). On teatud USA maksuseadused, mis teevad nende ja meie elu väga raskeks. Näiteks, kui teatud protsent ettevõttest on USA omanikud, kuid tegemist ei ole USA ettevõttega. See oligi puhtalt tehniline asi,” märkis Kabanov, kelle sõnul on USAsse kolimise tulemusena tekkinud ettevõttele ka korralik nõukogu. ”Ajalooliselt on BCV meid palju aidanud, nad aitasid meil leida müügidirektori ja arendusdirektori. Hetkel meil pole nende aktiivset abi vaja, nad on praegu passiivsemad, kuid, kui tuleb probleeme, siis on nad jälle aktiivsemad,” selgitab Kabanov USA omaniku rolli ettevõttes.
Eesti idufirma ZeroTurnaround teatas täna, et ostab tarkvarafirma Javeleon ja toob Eestisse kaks taani tippinseneri. Java dünaamilisele uuendamisele keskendunud Javeleoni ostuga saab siinne idufirma ka esimese patendid.
Tehingus oli BizJournals.com andmeil osaline ka Bostoni riskikapitalifirma Bain Capital Ventures (BCV). Tehingu hinda portaali teatel ei avaldata. BCV varade maht ulatub 2 mld dollarini. Ettevõtte investeeringute hulka kuuluvad näiteks rahapaigutused ärisuhtlusvõrku LinkedIn ja veebiuuringuid võimaldavasse SurveyMonkey´sse.
Seotud lood
Tarkvararendajaile produktiivsustööriistu väljatöötav ZeroTurnaround teatas täna Tallinnas konverentsil oma kolmanda toote turuküpseks saamisest.
Eesti tarkvarafirma ZeroTurnaround kaasas USA väärtpaberi järelevalve SEC andmeil möödunud nädala lõpul investoreilt 2,7 miljonit dollarit (2 mln eurot).
Eesti idufirma ZeroTurnaround ostab tarkvarafirma Javeleon ja toob Eestisse kaks taani tippinseneri.
Programmeerimisega tegelev eestlaste idufirma ZeroTurnaround viis väärtpaberite keskregistri andmetel aktsiad USA alla. Ettevõtte juhatuse liikme Jevgeni Kabanovi sõnul on tegemist juriidilise vangerdusega.
Igal aastal saab mitukümmend tuleõnnetust alguse hooletust tuletööst. Kõige sagedamini tuleb seda ette ehitusobjektidel ja töökodades – keevitustööde käigus ei märka inimene enda ümber materjali, mis võib kiirelt süttida. Tuletööde tegemisel on teadmatus suur ja nõudeid eiratakse, kuigi paljudele ettevõtetele on koolitus kohustuslik.